Bartın heyeti TPAO’ya çıkarma yaptı!

Bartın Valisi Sinan Güner, Başkanlığındaki Bartın heyeti, Türkiye’nin en önemli enerji projelerinden biri olan Sakarya Gaz Sahası’nın yaratacağı ekonomik imkanlardan ilimizin de fazlasıyla istifade edebilmesi için projenin başındaki Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) adeta çıkarma yaptı.
Bu haber 2021-12-29 09:45:06 eklenmiş ve 573 kez görüntülenmiştir.

 

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık ile Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun,  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran ve Bartın TSO Başkanımız Halil Balık ilimizin sahip olduğu yatırım alanları ile olanaklarını anlatmak için Karadeniz’de bulunan doğalgazı çıkaracak olan TPAO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin’i ziyaret etti.

 

 

Bilgin ve beraberindeki Genel Müdür Yardımcıları M.Ferruh Akalın, Zühtü Batı, Ahmet Türksoy, Abdurrahman Tiryaki ile yapılan toplantıda, Türkiye'nin en büyük milli projelerinden olan Sakarya Gaz Sahası Geliştirme Projesi ile ilgili detaylar tüm boyutlarıyla değerlendirildi. Bartın heyeti, ilimizde ve bölgemizde yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunurken, Bartın’ın projeden en üst seviyede yararlanabilmesi için sahip olduğumuz yatırım alanları ile olanakları da bir bir anlattı ve Bartın olarak bu yatırımlara vermek istediğimiz katkı ve destekler iletildi. 

 

ETİKETLER : Bartın Ankara TPAO AK Parti Sinan Güner Yılmaz Tunç Bartın Belediyesi Cemal Akın Bartın Üniversitesi Orhan Uzun Bartın TSO Halil Balık
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›