Hayati İnanç söyleşisi fuara damga vurdu

Bartın Belediyesi 24. Uluslararası Kitap Fuarı etkinlikleri çerçevesinde Ünlü Sunucu, Divan Edebiyatı aşığı, Hukukçu, Şair ve Yazar Hayati İnanç tarafından Can Veren Pervaneler “Hayata Şiirden Bakmak” konulu söyleşi gerçekleştirildi.
Bu haber 2021-12-03 09:25:02 eklenmiş ve 339 kez görüntülenmiştir.

 

Belediye Sosyal Tesisleri fuar alanında yapılan bu söyleşi ile fuar etkinlikleri sona erdi. Edebiyatçı İnanç’ın  söyleyişi programı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Mizahi anlatımı ile güldürürken düşündüren İnanç, dilimiz ve divan edebiyatının güzelliklerini katılımcılarla paylaştı.

 

 

Şiirlerle yol gösterici ipuçları verdi

 

İnanç, etkileyici sunumu ile Divan Edebiyatı şiirleri ile günümüz sorunlarına ışık tutarak yol gösterici ipuçları verdi. Söyleşi sırasında Fatih Sultan Mehmet, Şeyh Galip, Yozgatlı Fenni, Necip Fazıl ve Nabi gibi birçok isimden gazel ve divanlardan en güzel beyitler okuyan ve Divan edebiyatı ile ilgili çok önemli bilgiler veren İnanç’ın yorumları izleyicilerden sık sık alkış aldı.

 

 

İmza için uzun kuyruk oluştu


Söyleşi sonunda düzenlenen imza töreninde yazar İnanç, “Can Veren Pervaneler” isimli kitabını imzaladı. Söyleşi sonunda Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Yazar Hayati İnanç’a Bartın Belediyesi 24. Uluslararası Kitap Fuarı’na vermiş oldukları destekler için plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

 

Hayati İnanç kimdir?

 

“Denizli, 1961 doğumlu. İstanbul Hukuk 1984 mezunu. Avukatlığın yanısıra yayıncılık, yöneticilik, denetçilik, öğretmenlik ve sunuculuk yaptı. “En değerli iş insana yatırım” inancında. Klasik eserlerden edindiği heyecanı, her yaştaki gençlerle paylaşmak hayat tarzı. TRT de “Can Veren Pervaneler” programını hazırlayıp sunmaktadır. Aynı isimle 6 kitap neşretti.”

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Hayati İnanç
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›