Millet Bahçesi’nin yer teslimi yapıldı

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, Gölbucağı Mahallesi’nde inşa edilecek olan Millet Bahçesi’nin ihale sürecinin yer tesliminin yükleniciye teslimi ile tamamlandığını, inşaatın yapım işinin 21 Aralık 2022 tarihine kadar biteceğini bildirdi.
Bu haber 2021-11-29 09:28:18 eklenmiş ve 882 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

33.4 milyona ihale edildi

 

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Milletvekili Tunç, 24 Eylül 2021 tarihinde yaklaşık olarak 47 milyon 326 bin TL maliyetle ihaleye çıkılan Bartın Millet Bahçesi’nin 33 milyon 463 bin TL’ye ihale edildiğini anımsattı.

 

 

1 yılda tamamlanacak

 

8 Kasım’da müteahhit firma ile sözleşme imzalandığını ve 17 Kasım itibariyle de yer tesliminin yapıldığını belirten Tunç, böylece yapım sürecinin başladığını söyledi. Tunç, Gölbucağı Mahallesi’nde inşa edilecek Millet Bahçesi’nin yapımının 21 Aralık 2022’ye kadar tamamlanacağını kaydetti. Tunç, şu bilgileri paylaştı:

 

 

90 dönümlük arazide inşa edilecek

 

“Bartın Yeni Adalet Sarayı’nın önünde Bartın Irmağı yan kolu Kozcağız Çayı’nın kenarında Tarım Müdürlüğü’ne komşu fidanlık olarak bilinen arsada, Bartın şehir merkezinin tam ortasında hayata geçecek olan Millet Bahçesi’nde konvansiyonel kalıp sistemiyle yapılacak olan 2 bin 558,74 metrekare inşaat alanına sahip sosyal donatılar inşaatları ile 90 bin 225,86 metrekare alanda Millet Bahçesi genel altyapı işleri ve rekreasyon alanlarının yapılacağı projede yürüyüş yolu, bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, peyzaj donatı elemanları, koşu yolu, kuru havuz, piknik alanları, spor sahaları, Millet Kıraathanesi, Kızılay binası, mescit ve büfeler inşa edilecek. 3 bin 230 ağaç ve 10 bini aşkın da küçük bitki yer alacak.

 

 

Bartın’a değer katacak proje

 

Bartın'ımıza değer katacak, güzelliğine güzellik katacak bu önemli proje için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut'a teşekkür ederim.

Bartınımıza değer katacak projemiz hayırlı olsun.”

ETİKETLER : Bartın Millet Bahçesi AK Parti Yılmaz Tunç TOKİ
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›