“Eğitimin kalitesini artırmak için çalışmalarımız sürücek”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti iktidarında geçen süre zarfında bütçeden en büyük payı her zaman eğitimin aldığını anımsatırken, “AK Parti olarak eğitimin daha da ilerlemesi ve kalitesinin artması için çalışmalarımız yoğun şekilde devam edecek” dedi.
Bu haber 2021-11-25 08:51:34 eklenmiş ve 217 kez görüntülenmiştir.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Kalaycı, ülkenin geleceğini inşa eden öğretmenlerin çocukları sabırla, emekle ve fedakarca yarınlara hazırladığını dile getirdi. Öğrencilerine yol gösteren öğretmenlerin özel bir yere sahip olduğunu ifade eden Kalaycı’nın mesajı şöyle:

“Öğrencilerini kendi evlatları gibi gören, her açıdan gelişmeleri için büyük özveri gösteren, çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlarken önemli sorumluluklar üstlenen öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Öğretmenlerimiz eğitim öğretim sürecinin her kademesinde gayretlerini ortaya koyarken, bizler de bu çabanın yeni başarılara dönüşmesi ve eğitimde kalitenin daha da artırılması için gece gündüz demeden durmaksızın çalışıyoruz. Partimizin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana eğitimi öncelikli alan olarak gördük. Cumhurbaşkanımız ve partimizin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde eğitimde pek çok reformu hayata geçirdik.

 

Bütçede en büyük pay eğitimin

 

Son 20 yılda hazırlanan bütçelerin tamamında, en büyük payı eğitim aldı. 7,5 milyar lira olarak devraldığımız eğitim bütçesini 2021'de 147 milyar lira gibi bir rakama taşıdık. Buna yükseköğrenimi de dahil ettiğimizde 211 milyar lirayı aşan bir bütçeden bahsediyoruz. Okullarımızın ve dersliklerimizin sayısında önemli artış sağladık. Öğretmenlerimizin çalışma koşullarını iyileştirirken, desteklerle öğrencilerimizin en büyük yardımcısı olduk. Kız çocukları başta olmak üzere tüm çocukların eğitim hayatına katılımı, mesleki eğitimin güçlendirilmesi, okullar arasındaki imkan farklılıklarının azaltılması ve okulların, teknolojinin imkanlarıyla buluşturulması konusunda ciddi adımlar attık. AK Parti olarak eğitimin daha da ilerlemesi ve kalitesinin artması için çalışmalarımız yoğun şekilde devam edecek. Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, nitelikli, araştıran ve üreten nesiller yetiştirmek için görevlerini özveriyle yerine getiren öğretmenlerimizi hürmetle selamlıyorum. Bu bağlamda, Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevi başında şehit düşmüş ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yurdumuzun dört bir yanında mukaddes bir görev ifa eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

ETİKETLER : Bartın Öğretmenler Günü AK Parti Turhan Kalaycı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›