“Öğretmenlerimize inancımız tam”

Eğitim ve öğretimin önemine dikkat çeken Bartın Valisi Sinan Güner, öğretmenliğin başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar saygın bir gönül işi olduğunu söyledi. Güner, “Öğretmenlerimizin sorumluluklarının bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla sevgiyi temel alarak, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerine inancımız tamdır” dedi.
Bu haber 2021-11-24 10:01:01 eklenmiş ve 232 kez görüntülenmiştir.

 

Güner, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında eğitim ve öğretimin, çağımızın gereklerine uygun olarak sürekli gelişen, toplumu yücelterek insanlığa yön veren önemli bir süreç olduğunu vurguladı. Hızlı gelişen bilgi ve teknoloji dünyasına ayak uydurarak bilginin üretilmesi, geliştirilmesi, geleceğe aktarılması, eğitim fonksiyonlarının yerine getirilmesi ve toplumsal gelişimin hız kazanmasının, eğitimin anahtarı konumundaki öğretmenlerin gayretlerine bağlı olduğunu savunan Vali Güner, mesajını şöyle sürdürdü:

“İnsanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olan öğretmenlik; özveri, sabır ve hoşgörü temelleri üzerinde yükselen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın olan bir gönül işidir. Sorumluluğu büyük ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahip öğretmenlerimiz sadece öğrencilerimize değil bu ülkenin geleceğine de şekil vermektedir.

2023 hedeflerimize bizleri taşıyacak olan gücümüz, tarihini bilen, medeniyet değerlerini özümsemiş, dinamik, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız, öğretmenlerin ellerinde şekillenecektir. 

Öğretmenlerimizin de bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla sevgiyi temel alarak, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar; emekli öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu günler diler, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Sinan Güner Öğretmenler Günü
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›