“Öğretmenlerimiz görevlerini layığı ile yerine getirmiştir”

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, öğretmenlerin insanları eğiten, doğru ve faydalı işleri öğreten, çocuk ve gençlerin kişilik olgusunun olumlu yönde gelişmesini sağlayan değerli kimseler olduğunu vurgularken, “Öğretmenlerimiz yüklenmiş oldukları bu görevlerini her zaman layığı ile yerine getirmişlerdir” dedi.
Bu haber 2021-11-24 09:47:50 eklenmiş ve 213 kez görüntülenmiştir.

 

Dursun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, bir öğrencinin her anlamda iyi yetişmesinin yıllar alan bir çabanın ve emeğin sonucu olduğunun altını çizen Dursun, şunları dile getirdi:

“Güzel ahlakı, sevgiyi, saygıyı, doğruluğu, iyiliği, barışı ve bütün güzel şeyleri bir öğrencinin davranışlarına yansıtması yıllar süren bir çabanın sonucudur. Ancak sabır ve azim öğretmenlerin zorluklar karşısındaki en önemli gücüdür. Hiçbir başarı kolay elde edilmez. Öğretmen; insanları eğiten, doğru ve faydalı işleri öğreten, çocuk ve gençlerin kişilik olgusunun olumlu yönde gelişmesini sağlayan değerli kimsedir. Öğretmenlerimiz yüklenmiş oldukları bu görevlerini her zaman layığı ile yerine getirmişler, Başöğretmen Atatürk'e ve milletimize layık olacak bir anlayış içerisinde hizmetlerine devam etmişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü sevgiyle, candan kutluyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Öğretmenler Günü İl Genel Meclisi Kenan Dursun
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›