Yeşilay’ın, alkol bağımlılığı ile mücadelesi sürüyor

Yeşilay Bartın Şube Başkanı Ali Rıza Karakoyun, Yeşilay’ın bundan tam 101 yıl önce alkolle başlattığı bağımlılıkla mücadelesini bugün pek çok bağımlılıkla kararlı bir şekilde sürdürdüğünü söyledi. “Yeşilay Danışmanlık Merkezleri’nde (YEDAM) bağımlı bireylere ve ailelerine alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarımızla ücretsiz hizmet veriyoruz” diyen Karakoyun, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendilerine ihtiyaç duyan vatandaşların yanında olmayı sürdüreceklerini vurguladı.
Bu haber 2021-11-23 10:14:15 eklenmiş ve 272 kez görüntülenmiştir.

 

Karakoyun, YEDAM’ın çalışmalarını anımsattı

 

Bir asrı aşkın süredir bağımlılıklarla mücadelesini sürdüren Yeşilay’ın Bartın Şubesi, 20-26 Kasım Alkol Farkındalık Haftası’nda açıklama yaptı. Alkol bağımlılığının bireyler ve toplum açısından zararları olduğuna değinilen açıklama Yeşilay Bartın Şube Başkanı Karakoyun tarafından yapıldı. Karakoyun, Yeşilay’ın yürüttüğü önleme faaliyetlerine ve bağımlılıklarla mücadelede YEDAM’larda yürütülen çalışmalara değinildi.

Alkol bağımlılığının da tüm bağımlılıklar gibi hem birey hem de çevresi için zararları olduğunu belirten Yeşilay Bartın Şube Başkanı Ali Rıza Karakoyun şunları ifade etti:

 

 

Uzmanlarla ücretsiz hizmet veriliyor

 

“Yeşilay olarak 101 yıl önce alkolle başladığımız bağımlılıkla mücadelemizi önleme, savunuculuk ve müdahale alanlarında aralıksız sürdürüyoruz. Alkol kullanımının çeşitli sağlık sorunlarına ve sosyal sorunlara neden olduğu konusunda farkındalık oluşturmayı önemsiyoruz. Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de uygulanan Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) ile küçük yaşlardan başlayarak sağlıklı yaşam bilinci oluşturmaya çalışırken; sanattan spora farklı alanlardaki projelerimiz sayesinde de herkesi alkol bağımlılığının zararları konusunda düşünmeye davet ediyoruz. Bağımlılığın oluştuğu durumda ise YEDAM’da bağımlı bireylere ve ailelerine alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarımızla ücretsiz hizmet veriyoruz. Alkol Farkındalık Haftası vesilesiyle alkol bağımlılığının zararlarını bir kez daha hatırlatıyor ve herkesi bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama davet ediyoruz. Yeşilay olarak biz de, 101 yıldır olduğu gibi bu konuda çalışmaya ve bize ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.”

 

115 YEDAM danışma hattı hizmetinizde

 

Yeşilay, YEDAM ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikososyal danışmanlık ve rehabilitasyon desteği sağlıyor. YEDAM’ın bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibi; alkol bağımlılığının yanı sıra tütün, madde, kumar ve teknoloji ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere de ücretsiz psikososyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyor. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekliyor. YEDAM’a 115 YEDAM Danışma Hattı üzerinden ulaşılabiliyor.

ETİKETLER : Bartın Yeşilay Ali Rıza Karakoyun Alkol Farkındalık Haftası
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›