Kurtuluş’un hediyesi Konsolosluğun girişine asılacak

Almanya’nın Hannover kenti yakınlarındaki Lehrte kasabasında yaşayan aslen Gürgenpınarlı başarılı iş insanı Hasan Kurtuluş, Türkiye’nin Hannover Başkonsolosluğu’na Bartın işi tel kırma Atatürk tablosu hediye etti. Tablo, Başkonsolosluğun girişine asılarak gururla sergilenecek.
Bu haber 2021-11-01 09:47:40 eklenmiş ve 861 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

KURT Zeitarbeit GmbH adlı şirketiyle hem Türkiye’yi hem de memleketi olan Bartın’ı Almanya’da gururla temsil eden başarılı iş insanı Hasan Kurtuluş, iş hayatındaki başarısını Türk misyonu ve gurbetteki vatandaşlarımızla kurduğu güçlü dostluk ve dayanışma ile pekiştiriyor.

Kurtuluş, son olarak Hannojer Başkonsolosluğu’na ilimize has tel kırma işi ile yapılmış muhteşem bir Atatürk tablosu hediye etti. Atatürk’ün Kocatepe’deki pozunun resmedildiği tabloyu tesliminde Türkiye’nin Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya’ya verirken eşi Köln Başkonsolosu Turhan Kaya da hazır bulundu.

Hediye için Kurtuluş’a teşekkür eden Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya, cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tel kırma tablosunu konsolosluğun girişine asarak Bartın hatırası olarak gururla sergileyeceklerini söyledi. 

ETİKETLER : Bartın Almanya Hannover Köln Hasan Kurtuluş Gül Özge Kaya Turhan Kaya KURT Zeitarbeit GmbH
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›