Tunç’tan teşkilata: “Sahte anketlere algı yönetimlerine aldanmayın”

AK Parti Bartın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Av. Yılmaz Tunç, “Önümüz parlak hiç endişeniz olmasın. O televizyon tartışmalarından ve muhalefetin kurgularından hiç etkilenmeye gerek yok. Meral Akşener’e Kumluca’da amcamız nasıl güzel cevap verdi. Arazide esamisi okunmuyor, algı yönetimleriyle, sahte anketlerle, sahte açıklamalarla kendilerini yukarıda göstermenin gayreti içerisindeler. Onlar algıya devam etsin biz de milletimize hizmete devam edelim” dedi.
Bu haber 2021-10-25 09:46:39 eklenmiş ve 1098 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Pandemi döneminde daralan üretim ve artan talep nedeniyle küresel bazlı bir ekonomik krizin varlığını kabul eden AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Av. Yılmaz Tunç, partisinin süreci iyi yönettiğini ve küresel krizden en az etkilenen ülkenin Türkiye olduğunu savundu. Tunç, eğer bu süreçte iktidarda AK Parti olmasaydı Türkiye’nin buhrana sürükleneceğini öne sürerken, kaosa neden olduğunu belirttiği parlamenter sistemin yerine getirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin demokrasimiz için en doğru sistem olduğunu dile getirdi. Tunç, partililere, “Önümüz parlak hiç endişeniz olmasın. O televizyon tartışmalarından ve muhalefetin kurgularından hiç etkilenmeye gerek yok. Meral Akşener’e Kumluca’da amcamız nasıl güzel cevap verdi. Arazide esamisi okunmuyor, algı yönetimleriyle, sahte anketlerle, sahte açıklamalarla kendilerini yukarıda göstermenin gayreti içerisindeler. Onlar algıya devam etsin biz de milletimize hizmete devam edelim” diye seslendi. AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da açık ara 1. parti olduklarını ifade ederken, muhalefet partilerinin çok güvendikleri gençlerin tokadını 2023 seçimlerinde yiyeceğini önü sürdü.

AK Parti Bartın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, Karadeniz Bölge Koordinatörü Murat Büyükçe, Milletvekili Tunç, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Partili İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Meclisi Üyeleri, AK Partili Belediye Başkanları ile partililerin yoğun katılımıyla, Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

 

 

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Kalaycı, Ocak ayındaki kongre ile şekillenen yeni kadrolarla sahaya hakim bir şekilde toplumun tüm kesimleriyle iç içe Bartın’ın sorunlarına çözüm üretmek için çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Covid-19 pandemi sürecini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Avrupa’nın aksine başarılı bir şekilde yürüttüklerinin altını çizen Kalaycı, sözlerini özetle şöyle sürdürdü:

Kalaycı: “Avrupa da zor durumda”

 

“Bugün pandeminin getirdiği küresel bir enflasyonla mücadele ediyoruz. Troller enflasyonun sadece Türkiye’de olduğunu söylüyor. Halbuki diğer ülkeler de özellikle Avrupa da şuan zor durumda. Tüm dünya küresel enflasyonla mücadele ediyor.

Savunma sanayimiz ilk kez yurt dışına silah sattı. Çok büyük atılımlar yaptı. Silah yaparsın ‘Gerek yok, bizimle mi savaşacak’ derler. Hastane yaparsın, ‘Bu kadar betonla hangi müteahhiti zengin ediyorlar, ne gerek var, ya hasta olmazsa’ derler. Havaalanı yaparsınız, uçak inmezse derler. Yol yaparsınız, ‘Pahalı, kim geçecek’ derler. İlk önce de utanmadan sıkılmadan kendileri gereçler. Terörün kökünü kazırsın, ‘Suriye'de ne işimiz var’ derler. Mehmetçiğin değil teröristin cenazesine giderler. ‘Milliyetçiyiz’ deyip PKK ile kol kola yürürler. ‘Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız’ diye seçimlerde söz vermediler mi? Namus ve şeref sözü. Sadece İstanbul da 10 bin işçiyi çıkarıp 45 bin işçi almadı mı? Namusları da şerefleri de bu kadar.

 

 

“Umut bağladıkları gençlik 2023’te tokat atacak”

 

Bugün ‘enflasyon yok’ diyen, devekuşu misali yaşamış olur. Elbette var. Genel Merkezimiz, Liderimiz bu sorunları biliyor. Yok efendim kimse Reis’e doğruyu söylemiyormuş, haberi yokmuş, çevresi sarılıymış. Bu iletişim çağında hepiniz çok iyi biliyorsunuz, hiçbir şeyin gizli kalmadığı bu dönemde Türkiye Cumhuriyeti'nin en başarılı liderinin halkın içinden yetişmiş liderinin haberi yok öyle mi? AK Partili kardeşim de buna inanır mı? AK Parti Teşkilatı gibi, her ay Lideri ile buluşan başka bir teşkilat var mı? Selde devleti gördük, yangında gördük, pandemide gördük, enflasyonda da göreceksiniz, 2023’de de göreceksiniz. Aziz milletimiz Türkiye düşmanlarına asla geçit vermeyecektir. Umut bağladıkları gençlik onlara en iyi tokadı bu zamana kadar attığı gibi 2023’de de atacaktır. Gençliğimiz vatanının ve milletinin yanındadır.

 

“Algılara, çalgılara kanmayın”

 

Arkadaşlar AK Parti Teşkilatı olarak açık ara 1. partiyiz. Bunu unutmayınız. Ama biz çok çalışmalıyız. Tabi ki yorulacağız. İçinizde Liderine inanmayan varsa, içinde şüphe olan, güvensizlik olan varsa inancını tazelesin, imanını tazelesin algılara çalgılara kanmasın. Bugün bize düşen görev sabırlı olmak, birlikteliğimize zarar verecek olan söz ve fiillerden uzak durmaktır. Birbirimizi Allah için sevmek, davamız için liderimiz için sevmektir. Hükümetimiz üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır. Asıl önemli olan, biz partimiz için Bartın’da ne yapacağız, nasıl çalışacağız? Biz teşkilat olarak çalışmamıza odaklanmalıyız arkadaşlar. Yalan ve iftira ile gemisini yürüttüğünü zannedenler 15 seçim kaybedip hala partisinin başında olanlar, sanki zafer kazanmış edasıyla yürüyenlere mi halkımız meyil edecek? Necip milletimiz her zaman ferasetini göstermiştir.”

 

Tunç: “MHP’lilerin kazası hepimizi üzdü”

 

Daha sonra kürsüye Milletvekili Tunç geldi. Sözlerine MHP Bartın teşkilatını taşıyan midibüsün devrilmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek başlayan Tunç, kazada hayatını kaybeden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve MHP İl Başkan Yardımcısı Murat Sevilmiş’e Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar dileyerek başladı.

 

 

Sonrasında TBMM’nin tatilde olduğu süre yaz aylarını halkın içinde geçirdiklerini söyleyen Tunç, 11 Ağustos’taki sel ve sonrasında yaşanan gelişmeleri özetlerken, şimdiye kadar olduğu gibi bu süreçte de devletin tüm kurum ve kuruluşları ile halkın yanında olduklarını, bundan sonra da iyi gününde de kötü gününde her zaman halkın yayında olmayı sürdüreceklerini ifade etti. Milletvekili Tunç, sözlerini özetle şöyle sürdürdü:

 

“AK Parti olmasaydı Türkiye buhran yaşardı”

 

Tabi pandeminin etkisi bütün dünyayı kasıp kavurdu. Dünyanın en güçlü ekonomileri bu küresel pandemi krizinden, küresel ekonomik krizden etkilendi. Ve bundan belki de en az etkilenen ülke Türkiye. Şuanda ‘enflasyon niye çift haneli rakamlara çıktı’ diye eleştirenler aslında bütün dünyanın krizi olduğunu unutturmak istiyorlar. Dünyada kriz yokken Türkiye’de ekonomik krizler olurdu. 1994 ve 2001 krizlerini yaşadık. Ondan önceki yıllarda da krizler yaşandı. Parlamenter sistemde yaşamadığımız kriz kalmamıştı. Şimdi pandemi döneminde dünyadaki üretimin azalması, talebin fazlalaşması nedeniyle bütün dünyayı etkileyen bir fiyat artışı söz konusu. Bu artışlardan elbette ülkemiz de etkileniyor. Ama en az etkilenmesi noktasında da iktidarımızın gayreti söz konusu. Eğer, bugün iktidarda AK Parti olmasaydı ekonomik anlamda çok büyük bir buhran yaşardı Türkiye.

 

“Doğru bildiğimiz yoldan şaşmayız”

 

İhracatımız 212 milyar doların üzerine çıktı. AK Partiden önce ihracat 36 milyar dolardı. Pandemiye rağmen Türkiye üretti ve yurtdışına sattı. Şimdi üreticiyi daha çok desteklememiz lazım. Türkiye’nin kalkınması, vatandaşın alım gücünün artması, üretimin artmasında, sanayilerin çarklarının dönmesinden geçiyor. İşte onun için ne yapıyor Merkez Bankası, tedbir alıyor. O tedbirlere karşı muhalefet ne yapıyor? Güven bunalımı oluşturmaya çalışıyor. Faiz indirimine bile karşı çıkan bir muhalefet söz konusu. Biz daha çok üretim için tedbirleri alırken, muhalefet şimdi sanki bir ağlama duvarı. Bütün televizyon tartışmalarını açın bu faiz niye indirildi, yükseltseydik niye yükseltti diyeceklerdi. O yüzden de biz doğru bildiğimiz yoldan şaşmayan bir AK Parti iktidarıyız. Cumhurbaşkanımız bu milletin aleyhine olacak hiçbir adımı atmaz.

 

 

“Enflasyon 2023’ten önce yüzde 5’e kadar düşecek”

 

Bugün pandemiye rağmen ekonomik büyümede Türkiye 1. sırada. Türkiye son çeyrekte yüzde 22 büyüdü. Bu niye yansımıyor diyorlar. Yansıyacak. Büyüme oranları, pandeminin etkilerini ortadan kalkması, aşılama oranlarının yükselmesi ve bu pandemi sıkıntısı sona erdikten sonra Türkiye’de enflasyona yine o yüzde 5’e kadar düşecek. Türkiye 2023’ten önce bunu görecek inşallah.

 

“Muhalefetin ülkeyi yönetebilmesi mümkün değil”

 

‘Bu problemleri biz çözeriz’ diyorlar, ‘biz birlik olduk’ diyorlar. Nasıl birlik oldunuz? Kimler var ittifakınızda? Gizli olanlar var, açık olanlar var. Hangi memleket meselesinde ortak düşünüyorsunuz siz? Terör ile mücadelede CHP, İyi Parti, HDP ortak bir düşünceniz var mı terör ile mücadelenizde. HDP’ye bakışınız nasıl? YPG’ye bakışınız nasıl? CHP Genel Başkanı YPG terörist değildir, bize mi saldıracak diyen genel başkan değil mi? Birisi diyor biz HDP ile beraber değiliz, öbürü beraberiz diyor. Eğitim politikanız sizin aynı mı? HDP’nin eğitim politikası ile CHP’nin İyi Parti’nin eğitim politikası aynı mı? Anayasa konusunda aynı mı düşünüyorsunuz siz? Anayasanın değişmez maddeleri konusunda siz ittifak olmuşsunuz aynı mı düşünüyorsunuz?  Memleketin, ülkenin en temel konularında terör ile mücadele, ekonomi, eğitim, anayasa, anayasanın değişmez maddeleri bunlar noktasında aynı düşünmeyen partilerin seçim kazandıktan sonra bu ülkeyi yönetebilmesi mümkün mü?”

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni övdü

 

Sözlerini parlamenter sistemin istikrarsızlıkların ve koalisyon hükümetlerinin neden olduğu hem siyasi, hem ekonomik hem de diplomatik krizlere neden olduğunu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ise hızlı karar alma sürecini destekleyen ve kuvvetler ayrılığının tam anlamıyla uygulandığı bir yönetim sistemi olduğunu savunan Tunç, geride kalan 3 yıllık sürecin başarılarla dolu olduğunu söyledi ve buna ilişkin örnekleri sıraladı.

Karadeniz’deki Amasra1 kuyusunda bulunan doğalgaz rezervinin 2023 öncesi Filyos’a ulaşacağını belirten Milletvekili Tunç, “Bir taraftan nükleer santral 2023’te devreye girdiğinde, tam anlamıyla enerjide bağımsız bir Türkiye olacak. Bunu görüyorlar, 2023 onlar için belki son fırsat olarak gördükleri için şuan bunun telaşındalar. Bir algı yönetimi içerisindeler, anketlerde AK Parti’nin düşüşe geçtiği gibi bir yalan uyduruyorlar” dedi.

 

Kasım’da 2 bakan gelecek

 

Daha sonra Bartın’da yapımı süren kamu yatırımları hakkında bilgiler paylaşan Tunç, Bartın’da üniversite öğrencilerinden başvuranların hepsinin yurtlara yerleştirildiğini, bu konuda bir eksiklik ya da sorun olmadığını dile getirdi. Tunç, Gençlik ve Spor Bakanı’nın yurt açılışı için Adalet Bakanı’nın da yeni Adliye Sarayı’nın açılışı için ilimize geleceğinin bilgisini de paylaştı.

Kendilerinin Bartın’ın dört bir yanındaki devasa projeleri hayata geçirirken başta CHP olmak üzere muhalefetin ‘Betona yatırım yapılıyor’ eleştirilerine de yanıt veren Milletvekili Tunç, son dönemde yapılan barajlar olmasaydı Bartın’ın son yaşanan sel felaketinde Kastamonu’nun bozkurt ilçesinden daha beter bir felaketle karşı karşıya kalmasının kaçınılmaz olacağını savundu.

 

 

“Parlamenter sistemde mümkün değildi”

 

11 Ağustos’taki sel felaketi sonrasında Bartın’a harcanan paranın 200 milyon TL’yi bulduğunu anımsatan Tunç, daha önceki selde yıkılan 5 köprü ile birlikte şu an 21 köprünün aynı anda inşa edildiğini anımsattı ve eğer Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi değil de parlamenter sistemi olsaydı bunların hiç birinin mümkün olamayacağını öne sürdü. Tunç, “Parlamenter sistem demek zayıf hükümet demek. Zayıf hükümet demek Meclis’in de zayıf olması demek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, demokrasiye en uygun yönetim sistemidir. Halkın yürütmeyi doğrudan doğruya sandıkta belirlemesi… İşte Cumhuriyet budur” dedi

Konuşmasının devamında Osman Kavala’nın derhal salıverilmesi yönündeki açıklamaları nedeniyle arasında ABD, Almanya ve Fransa’nın da bulunduğu 10 ülkenin büyükelçilerini eleştiren Milletvekili Tunç, sözlerini özetle şöyle sürdürdü:

“10 büyükelçi, Türkiye’nin yargısına müdahale etmeye çalışıyor. Sizde bilmiyoruz ama Türkiye’de yargı bağımsızdır. Sizin talimatınızla hareket edecek yargı yok Türkiye’de. Eskiden darbeciler ve muhtıracılar karşısında selam duran bir yargı vardı Türkiye’de, Başbakanları, bakanları asan bir yargı vardı Türkiye’de, o parlamenter sistemde. Şimdi artık o yargı yok. Türkiye’de darbecileri yargılayan bir yargı var, darbe mağdurlarını değil. O parlamenter sistemde darbe mağdurlarını, o gencecik delikanlıları başbakanları, bakanları, milletvekillerini yargılayan bir yargı vardı. O muydu bağımsız yargı? ‘3 bin tane, 5 bin tane hakim aldım’ o CHP’li bakanın söylediği… ‘Kendi örgütümden değil de başka yerden mi alacaktım’ dediği. Bu yok artık. Bağımsız yargı var, millet adına karar veren. O nedenle o 10 büyükelçinin beyanatı bizim için yok hükmündedir. Ama Dışişleri Bakanlığımıza da çağrılarak gerekli ikazları almışlardır. Hiçbir zaman milletimizin iradesine aykırı bir politika izlemeyeceğiz. Hep milletimizle beraber olacağız. Bugüne kadar hep milletimiz gibi düşündük yönetimde. O nedenle milletimiz her seçimde bizlere sahip çıktı. 15 Temmuz’da canı pahasına sahip çıktı. 252 kişiyi şehit verdik, buna rağmen sahip çıktı. 2 bin tane gazimiz var bu millet sahip çıktı. Ve şimdi sandıkta da inşallah sahip çıkacak. Hiç tereddüdünüz olmasın.

 

“Onlar algıya, biz hizmete devam”

 

Bartın’ımıza ve halkımıza hizmet etmek için il teşkilatı olarak en ücra noktadaki teşkilatlarımıza varıncaya kadar hizmet noktasında üzerimize düşen çalışmaları fazlasıyla yapmanın gayreti içindeyiz. Önümüz parlak hiç endişeniz olmasın. O televizyon tartışmalarından ve muhalefetin kurgularından hiç etkilenmeye gerek yok. Meral Akşener’e Kumluca’da amcamız nasıl güzel cevap verdi. Arazide esamisi okunmuyor, algı yönetimleriyle, sahte anketlerle, sahte açıklamalarla kendilerini yukarıda göstermenin gayreti içerisindeler. Onlar algıya devam etsin biz de milletimize hizmete devam edelim.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç Divan toplantısı Turhan Kalaycı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›