Bankoğlu: "Tüm faturaların halka kesildiği dönemin bitmesine az kaldı"

Ulus’ta çarşı Pazar gezerek esnaf ve vatandaşların nabzını tutan Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyesi Av Aysu Bankoğlu, öncelikli sorunun hayat pahalılığı olduğunu vurgularken, “Çarşı boş, pazar boş çünkü cüzdan boş, cepler boş. Miadını doldurmuş olan hükümetin seçimden kaçmasının bedelini yine halk ödüyor. Tüm faturaların halka kesildiği dönemin bitmesine az kaldı” dedi.
Bu haber 2021-10-19 09:14:59 eklenmiş ve 1131 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Ardı arkası kesilmeyen zamlarla ülkenin getirildiği halin ortada olduğunu ve bunun sorumlusunun AK Parti Hükümeti olduğunu belirten Milletvekili Bankoğlu, artık geleceğinden kaygı duyan milletin seçim sandığı önüne geldiğinde kararını doğru vermesi gerektiğini ve yarınları meçhul eden, ‘yaptım oldu’, ‘sattım gitti’ diyerek ülkeyi oradan oraya savuran yönetime ‘dur’ demesi gerektiğini söyledi. Bankoğlu, “Türk Lirası, Cumhuriyet tarihinin en değersiz dönemini geçiriyor. Artık TÜİK’in verdiği enflasyon rakamlarının da başka şeyler gibi masal olduğu görünüyor. Erken seçim kaçınılmaz bir hal almıştır. Programımız hazır. Seçimden sonra her yer tertemiz, her şey çok güzel olacak” diyerek vatandaşların gelecekten umutlu olmalarını istedi.

 

Bankoğlu, Ulus’ta esnafın nabzını tuttu

 

Hafta sonlarını ilimizde çeşitli temaslarda bulunarak geçiren CHP Bartın Milletvekili Bankoğlu’nun son durağı Ulus ilçemiz oldu. CHP Bartın ve Ulus teşkilatından yöneticilerin de katılımı ile Ulus’ta esnafı gezen ve pazaryeri ziyaretinde bulunan Milletvekili Bankoğlu, esnafın sıkıntı ve taleplerini dinledi. Vatandaşlara AK Parti iktidarından kurtulacakları günlerin yakın olduğunu ancak bunun için onlara da önemli bir görev düştüğünü belirten Bankoğlu, yapılacak ilk seçimde vatandaşların verecekleri oylar ile kendilerine bu duruma düşüren AK Parti ve onun Cumhur ittifakındaki ortağı MHP’ye gerekli dersi vermesi gerektiğini anlattı.

 

 

“Hükümet miadını doldurdu”

 

Ulus’taki temasları ve izlenimlerine ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan CHP Bartın Milletvekili Bankoğlu, özetle şunları söyledi:

“Birinci sıkıntının ekonomi yani hayat pahalılığı olduğu görülüyor. Çarşı boş, pazar boş çünkü cüzdan boş, cepler boş. Miadını doldurmuş olan hükümetin seçimden kaçmasının bedelini yine halk ödüyor. Tüm faturaların halka kesildiği dönemin bitmesine az kaldı.

 

“AKP zihniyetinin esiri”

 

Günübirlik politikalarla bir o yana bir bu yana savrulan Türkiye’miz bu durumu hak etmiyor. Amerikan Doları şimdiden 9 lirayı geçti. Benzine,  mazota adeta gün aşırı 40 kuruş, 20 kuruş zam yapılıyor. Bugünün Türkiye’si, hız kesmeden hatta misliyle israfa devam eden AKP zihniyetinin eseridir.

 

 

“Millet geleceğinden kaygılı”

 

Akrabalarımızla, arkadaşlarımızla, halkımızla bir araya geliyoruz. Bakkala gidiyoruz, pazara çıkıyoruz, taksiye biniyoruz… Hep aynı şeyi görüyoruz; insanların geçim sıkıntısı, yarın ne olacak kaygısı. Biz ‘Kim hangi partiye oy vermişti?’ konusunu önceleyen değiliz. Bizim anlayışımız, ‘Millet bu dertlerden nasıl kurtulacak?’ Herkese eşit mesafede hak, hukuk ve adaleti tesis ettiğimiz zaman ülkemiz nefes alacak, huzur bulacağız. Temiz, ahlaklı ve hesap veren bir yönetim olmadan ekonominin düzelemeyeceğini anlattık.

 

“Halk karar vermeli”

 

Halkın seçimde vereceği karar şudur; ‘Yarınları meçhul, yaptım oldu, sattım gitti’ diyerek ülkeyi oradan oraya savuran bir yönetim mi, yoksa geleceğine umutla bakan, yatağa aç girmeyen plan yapılabilen, yasanın kuralların geçerli olduğu çağdaş bir ülke mi? Artık verilecek karar budur.

 

 

“Sıkıntı büyükten de öte”

 

Bakın Türkiye’nin her yerinde çok büyük dramlar yaşanıyor ama ben önce Bartınlıların sesiyim. Gün çoktan başlamış, saatler geçmiş, Ulus’taki esnaf, Kadınlar Pazarı’ndaki üretici hâlâ siftah yapamadıysa sıkıntı büyükten de ötedir. Bartın gibi bereket fışkıran bir coğrafyada, güya fiyatların başka şehirlere göre daha düşük olduğu pazarımız bomboştu. Hele ki sonbaharın heyecanı bambaşkadır ülkemizde. Karakışa hazırlıktır... Turşu kurmaya, sarmaya, kurutulmuş sebzenin en iyisine bakınan, mevsimin son iyi domatesini arayan yoktu. En ucuz ne var, hiç değilse bir iki şey alabilir miyim hesabı yapan hemşehrilerimiz vardı.

 

“Cumhurbaşkanı pazaryerlerini gezmeli”

 

Markete gidip bisküvi, çekirdek alıp fiyatlar iyiymiş diyen Cumhurbaşkanı biraz da pazar yerlerini gezmeli. Hem de hava karardıktan sonra gezerse gerçekler konusunda aydınlanır. O karanlıkta daha az insana görünerek çarık çürük, ucuz mal arıyor bu ülkenin emeklisi, memuru, öğrencisi.

 

“Vatandaşın yüzü kızarıyor onlarınki kızarmıyor”

 

Bu duruma düşen yurttaşın yüzü kızarıyor ama onları bu duruma mahkum edenlerin yüzü zerre kızarmıyor. Ülkemizdeki asgari ücretin Çin’den bile daha kötü hale geldiğini unutmayalım.

 

“Erken seçim kaçınılmaz”

 

Gündemi değiştirme konusundaki ustalıkları da artık işe yaramıyor. Türk lirası, Cumhuriyet tarihinin en değersiz dönemini geçiriyor. Artık TÜİK’in verdiği enflasyon rakamlarının da başka şeyler gibi masal olduğu görünüyor. Artık erken seçim kaçınılmaz bir hal almıştır. Herkes seçim sonrası için çok kapsamlı çalışmalar yapılacağından ve bunun için programın hazır olduğundan emin olsun. Seçimden sonra her yer tertemiz, her şey çok güzel olacak.”

 

ETİKETLER : Bartın Ulus CHP; Aysu Bankoğlu hayat pahalılığı enflasyon geçim derdi
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›