Gölbucaklı: “Vatandaş seçimde hesabını soracak”

Memleket Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, AK Parti hükümetinin savunduğunun aksine sokaktaki enflasyonun çok daha yüksek, mutfaktaki yangının da çok daha büyük olduğunu savunurken, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), AK Parti, kabine ve Cumhurbaşkanlığı’na işin aslını bilmelerine rağmen kendi söylemlerine inanıp inanmadıklarını sordu. Gölbucaklı, “Vatandaşın cebindeki enflasyon yüzde 50’leri geçmiş siz hala uyduruk rakamlarla vatandaşı kandırdığınızı mı sanıyorsunuz? Seçimlerde vatandaş sizlere bunun hesabını soracaktır mutlaka” dedi.
Bu haber 2021-10-11 16:46:52 eklenmiş ve 1312 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

“Rakamlar tozpembe ama gerçek farklı”

 

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar ve hayat pahalılığı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Gölbucaklı, “Hepimizin bildiği gibi Türkiye çok uzun bir süredir ekonomik çöküntü içindedir. Maalesef bu ekonomik çöküntü tüm halkımızın da belini bükmüştür. Her ne kadar açıklanan rakamlar bizlere halimizi tozpembe gösterse de, sokaktaki enflasyon ve mutfaklarımızda yanan ateş bizlere bunun böyle olmadığını göstermektedir”   dedi.

 

“TÜİK de halk da gerçeği biliyor”

 

Gölbucaklı, enflasyon rakamlarının TÜİK tarafından her ay açıklandığını anımsatırken, TÜİK’ten rakamları neye göre ve kime göre hesaplayarak ortaya koyduklarını da vatandaşlara izah etmesini talep etti. Gölbucaklı, “Maalesef açıklanan bu rakamların yalan ve yanlış olduğunu kendileri de dahil olmak üzere tüm halkımız bilmektedir. Kağıt üzerindeki enflasyonu düşük göstererek bizleri kandırdıkların sananların, çarşı, pazardan haberleri var mı?” dedi. TÜİK’in, “Tüketici Fiyat Endeksi’nde (TÜFE) 2021 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,25, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 13,04, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,58 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 16,42 artış gerçekleşti” açıklamasını anımsatan Memleket Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Gölbucaklı, sözlerini özetle şöyle sürdürdü:

 

“Siz söylediklerinize inanıyor musunuz?”

 

“Peki siz Saray olarak, Bakanlar Kurulu olarak, iktidar olarak, iktidar Milletvekilleri olarak ve hatta TÜİK yetkilileri olarak bu rakamların gerçekliğine inanıyor musunuz? 

Bu enflasyon hesaplanırken gaz lambası fitili ve pinpon topu ile mi hesaplanıyor… Vatandaşın cebindeki enflasyon yüzde 50’leri geçmiş siz hala uyduruk rakamlarla vatandaşı kandırdığınızı mı sanıyorsunuz?  Seçimlerde vatandaş sizlere bunun hesabını soracaktır mutlaka.

 

“Kasada para kalmadı”

 

Açıkladığınız bu enflasyon rakamları üzerinden işçinin, memurun ve emeklinin maaşlarını tespit etmektesiniz. Açlık rakamlarının altında asgari ücret verilmekte, emekliye yüzde 3-5 zam yapılmakta, memura ‘Sene öl’ denilmektedir. Çünkü kasada para kalmadı. Yandaş müteahhitlere peşkeş çekilen otoyollar, tüneller, köprüler vatandaşın aldığı 3 kuruş gelirini de sömürmektedir.

 

“Tasarrufa önce iktidar gitmeli”

 

‘İtibardan tasarruf olmaz, lokmalarınızı küçültün’ diyeceğinize, 8-10 uçak alacağınıza, her bürokratın altına milyonlar değerinde son model araç alacağınıza, har vurup harman savuracağınıza tasarrufa iktidar olarak önce sizler gitmelisiniz. Bunları yaparken tüyü bitmemiş yetimin hakkını da yediğinizden haberiniz vardır sanırım.

 

“İlk seçimde sandığa gömüleceksiniz”

 

Sizleri bu millet Allah’a havale edecek ve ilk seçimde sandığa gömecektir. Bıçak kemiğe dayandı, sokaktan ekmeğini çıkaranlara da herkese dediğiniz gibi terörist dediniz ya, işte bu sokaktaki emekçiler, traktörüne, evine, tarlasına haciz getirdiğiniz çiftçiler, asgari ücretle yaşam mücadelesi veren işçiler, 3-5 yerden maaş alanların hesabını da soracaktır sizlere.”

ETİKETLER : Bartın Memleket Partisi Hacı Gölbucaklı enflasyon TÜİK AK Parti
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›