Mugada’ya yürüyüş ve bisiklet yolu yapılacak

Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında Ekim ayı toplantılarına devam eden Bartın İl Genel Meclisi, Mugada sahiline yürüyüş ve bisiklet yolu yapılabilmesi için Bartın İl Özel İdaresi’ne oy birliğiyle yetki verdi.
Bu haber 2021-10-08 10:18:25 eklenmiş ve 678 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı mesaisi sürüyor. Pazartesi günü başlayan toplantılara Meclis üyeleri eksiksiz katılırken üçüncü gün itibariyle 7 dosya görüşülerek karara bağlandı.

 

1 milyon TL’ye mal olacak

 

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, gündemin ikinci maddesinde yer alan Arıönü Mugada Sahili yürüyüş ve bisiklet yolu yapılması ile ilgili projenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın vereceği 500 bin TL hibe desteği ve İller Bankası’ndan alınacak olan 500 bin TL kredi ile hayata geçirileceğini söyledi. Dursun konuyla ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere Meclis’in oy birliğiyle Bartın İl Özel İdaresi’ne yetki verdiğini kaydetti. Dursun, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

“Sahillerimizi güzelleştirmeye devam edeceğiz”

 

“Bartın İl Özel İdaremizin görev ve sorumluluk alanında bulunan Bartın’ın gerdanlığı olan sahillerimizi bütçe imkânları çerçevesinde planlı bir şekilde peyzaj çalışmalarını da yaparak güzelleştirmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda yaklaşık 10 yıldan bugüne başta Mugada sahili olmak üzere Güzelcehisar ve Çakraz’da yapılan düzenlemeler diğer sahillere de yansıtılacak. Geçmiş dönemlerde imar planlarından yoksun ve yeterince sahip çıkılamayan bu alanlara sahip çıkarak uygun olan düzenlemeleri yaparak buraları gelecek nesillere bırakmayı hedefliyoruz.

 

 

Bu çalışmalarımıza her zaman destek olan başta TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç olmak üzere karar organımız olan İl Genel Meclisi üyelerine ve Bartın İl Özel İdaremize çok teşekkür ediyoruz. Yapılacak düzenlemenin şimdiden Mugada sahilimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Mugada Bartın İl Özel İdaresi Bartın İl Genel Meclisi bisiklet yolu Kenan Dursun
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›