Herkes Yurtbay’a son görev için oradaydı

Bilinmeyen bir nedenden ötürü Türbe mevkiinde aracının içinde kafasına tek el ateş ederek hayatına son veren Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, dün Şadırvan’daki Aşağı Cami’de öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında Dallıca Köyü’ndeki aile kabristanına defnedildi. Bartın’ın sevilen iş insanları ve siyasetçilerinin bayında gelen, herkesin güler yüzü ve iyi niyeti ile hatırlayacağı Yurtbay’ı son yolculuğuna oldukça kalabalık bir cemaatin uğurlaması ne denli sevilen bir isim olduğunu gider aylak bir kez daha ortaya koydu.
Bu haber 2021-10-08 09:53:41 eklenmiş ve 1410 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Hatırlanacağı üzere; Bartın dün öğleden sonra bir intihar haberi ile adeta sarsılmıştı. Şehitliğin önünde kendi aracının içinde bayına bir el ateş ederek intihar eden kişinin ilimizde güler yüzü ve dürüstlüğü ve yardımseverliği ile hemen herkesin kalbinde taht kuran iş insanı ve siyasetçi Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay olduğu ortaya çıktığında ise şaşkınlık ve üzüntü bir kat daha artmıştı. Bartın Valisi Sinan Güner ve Bartın Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz başta olmak üzere pek çok kişi intihar mahaline giderek bilgi alırken, olay yerinde öldüğü öğrenilen Yurtbay’ın cansız bedeni otopsi için Bartın Devlet Hastanesi’ne götürülmüştü.

 

 

Sevenleri hastaneye akın etti

 

Bunun üzerine adeta ziyaretçi akınına uğrayan hastane önüne ilk gidenler arasında aile gertlerinin yanı sıra yıllarca omuz omuza dava arkadaşlığı yaptığı Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Mücahit Mekeç başta olmak üzere Saadet Partisi Bartın İl Teşkilatının tamamına yakını, CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Mustafa Çelik ve Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı da vardı.

 

Evinden gözyaşlarıyla uğurlandı

 

Herkes tarafından takdir edilen ve sevilen Yurtbay dün, son yolculuğuna uğurlandı. Öğlen saatlerine doğru Karaköy Mahallesi’ndeki evinin önünde merhum için Kur-an’ı Kerim tilaveti yapıldı. Edilen duaların ve helallik alınmasının sonrasında ise merhumun naaşı başta aile fertleri olmak üzere sevenleri ve komşularının gözyaşları eşliğinde cenaze namazının kılınacağı Aşağı Cami’ye (Şadırvan) götürüldü.

 

 

Genel Merkez’den de katılım oldu

 

Cenaze törenine ilimizin iş, siyaset ve bürokrasi hayatından pek çok ismin yanı sıra Saadet Partisi Genel Merkezi’nden de Genel Başkan Yardımcıları Hasan Bitmez ve Hasan Doğan da katıldı. Yüzlerce Bartınlı da cenaze namazında sağ tutup merhumu son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Ancak, Yurtbay ile birlikte uzun yıllar aynı çatı altında siyaset yapan ve tüm zorluklara birlikte omuz attan iki kişinin yaşadığı üzüntü ve şaşkınlık adeta gözlerinden okunuyordu. Bu isimler Saadet Partisi Bartın İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu ile Merkez İlçe Başkanı Mücahit Mekeç’ti.

Cenaze namazına katılanlar arasında Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, Kumluca İl Başkanı İsmail Can, ve Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu’nun yanı sıra iş ve siyaset dünyasından birçok isim de katıldı.

Yurtbay’ın naaşı, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından ailesi ve sevenlerinin gözyaşları eşliğinde Dallıca Köyü’nde bulunan aile mezarlığına götürülerek yine dualar eşliğinde toprağa verildi.

ETİKETLER : Bartın Saadet Partisi Ünal Yurtbay intihar cenaze
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›