KPSS Türkiye 1.’si BÜ mezunu Şeyda Başa!

Hem bilimsel hem de sportif faaliyetlerde ulusal ve uluslararası platformlarda pek çok birincilik elde eden Bartın Üniversitesi bu kez 2021-Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) 1. Çıkartarak isminden bahsettirdi. Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Programı’ndan mezun olan Şeyda Başa, 2021-KPSS’de Türkçe Öğretmenliği alan Türkiye 1.’si oldu.
Bu haber 2021-09-18 12:50:13 eklenmiş ve 768 kez görüntülenmiştir.

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları belli oldu. ÖSYM’nin internet sitesinden açıklanan sonuçlara göre Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Programı mezunu Şeyda Başa, kendi alanında Türkiye birincisi oldu.

 

Pandemi sürecini çalışarak değerlendirmiş

 

Bartın Üniversitesi’nden 2019 yılında mezun olan ve hiç bir dershaneye gitmeden pandemi sürecini evinde doğru bir şekilde çalışarak geçiren Şeyda Başa, formasyon alabilmek için stajını da Bartın Gazi Ortaokulu’nda tamamlamış. Başa, KPSS’de elde ettiği başarının ardından yaşadığı mutluluğu şu sözlerle dile getirdi:

 

 

“Hiçbir başarı tesadüf değildir. Her başarının ardında inanç ve planlı çalışmak vardır. İnsanlar inandıkça çalışır ve çalıştıkça inanır. Çalışmak tamamen bize bağlıdır. Ancak inançta çevre faktörü de önemlidir. Bu çevrenin içerisinde öğretmenler çok büyük yer kaplar. Bizim üniversitemizde tüm hocalarımız bize her şeyden önce inandılar ve kendimize inanmayı öğrettiler. Bizi bir heykeltıraşın heykelini şekillendirdiği gibi şekillendirdiler, geleceğe hazırladılar. Bir gün bir hocamız ‘Biz size nasıl öğretmen olunur onu öğretiyoruz’ demişti, ben bu sözü hiç unutmadım. Evet, nasıl öğretmen olunur, bize bunu öğrettiler. İşte sadece bu yüzden bile üzerimizde emeği geçen tüm hocalarımıza buradan şükranlarımı sunuyorum.”

 

 

Öğretmen adaylarına tavsiyede bulundu

 

Şeyda Başa, geleceğin öğretmenlerine seslenirken de daima inançlı olmalarını ve asla pes etmeyerek planlı çalışmaları tavsiyesinde bulundu. Başa, “Bu süreçten geçen veya geçecek olan öğretmen arkadaşlarıma şunu söylemek istiyorum. İnanın ve planlı çalışın. Asla pes etmeyin. Tünelin ucunda bir ışık var ve sizin ona ulaşmanızı bekliyor. Bu ulaşmanın anahtarı kendinizi tanımak, nasıl öğrendiğinizi ve en verimli zamanınızı bilmek. Ayrıca sınırlarınızı bir miktar zorlamak. Kendinize şu soruyu sorun ve harekete geçin: O ışığa neden ulaşamayasınız ki?” dedi.

 

Uzun: “Nitelikli mezunlar için çalışıyoruz”

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da, Başa’yı tebrik etti. Bartın Üniversitesi olarak her zaman öğrencileri tüm çalışmaların merkezine aldıklarını vurgulayan Rektör Uzun, “Onların geleceğimizin mimarları olacağı inancıyla hareket ediyor, nitelikli bireyler olarak mezun olmaları için durmadan çalışıyoruz. Gençlerimize mutlu bir gelecek sunmak için 21. yüzyılın gerektirdiği kaliteli eğitim standartlarını onlara sunuyoruz. Bu çalışmalarımız neticesinde birçok programımızın kalite standartlarına uygunluğunun tescillendiğini de gururla vurgulamak istiyorum. Bu düşüncelerle Eğitim Fakülteleri Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edilen programlarımızdan biri olan Türkçe Öğretmenliği Programından mezun öğrencilerimizden Şeyda Başa’yı elde ettiği başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Genç öğretmenimizin yetiştirdiği yeni nesillerle ülkemizin kalkınmasına değer katmaya devam edeceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

ETİKETLER : Bartın Bartın Üniversitesi KPSS Şeyda Başa Orhan Uzun
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›