Anadolu Diyanet Sen fesih ediliyor!

Genel Merkezi Bartın’da bulunan ve Genel Başkanlığı’nı Mustafa Arabacı’nın yürüttüğü Anadolu Diyanet Sen, fesih kararı aldı. 2 Ekim’de yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul ile fesih kararı resmileştirilirken sonrasında sendika üyeleri yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Türk Diyanet Vakıf-Sen’e katılacaklar.
Bu haber 2021-09-17 10:17:09 eklenmiş ve 576 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Anadolu Diyanet Sen, aynı kolda faaliyet gösteren Türk Diyanet Vakfı Sendikası’na katılma kararı aldı. Konuya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Anadolu Diyanet Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı, “Sendikamızın Olağanüstü Genel Kurulu 2 Ekim 2021 Cumartesi günü, saat 11.00’de Bartın Öğretmenevi’nde toplanacak. Bu toplantıda çoğunluk sağlanamaması durumunda ise Olağanüstü Genel Kurul, 9 Ekim 2021 Cumartesi günü yine aynı saatte ve aynı yerde bu kez çoğunluğa bakılmaksızın düzenlenecek” dedi.

Genel Kurul’da; Anadolu Diyanet Sen’in fesih edilerek aynı hizmet kolunda faaliyet gösteren Türk Diyanet Vakıf-Sen’e katılınması gündemiyle yapılacağını ifade eden Arabacı, mevcut gelir ve borçlarının da demirbaşlarla beraber Türk Diyanet Vakıf-Sen’e devredileceğini, tüm sendika üyelerinin Türk Diyanet Vakıf-Sen’e geçeceğini söyledi. 

ETİKETLER : Bartın Anadolu Diyanet Sen Mustafa Arabacı Türk Diyanet Vakıf-Sen
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›