“Avrupa Hareketlilik Haftası” Amasra’da kutlanacak

Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde bu yılki etkinlikler bugün saat 18.30’da Amasra’daki yürüyüş ile start alacak. “Sürdürülebilir Ulaşım, Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” sloganıyla bir hafta boyunca gerçekleştirilecek olan etkinliklerde sağlıklı yaşam için başta bisiklet kullanımı ve yürüyüş olmak üzere sporun önemine dikkat çekilecek.
Bu haber 2021-09-16 09:54:01 eklenmiş ve 2797 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

2021 yılı Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri bugün Amasra Küçük Liman Otogar - Kültür Park’ta yapılacak yürüyüş ve ardından gerçekleştirilecek konuşmalar ile başlayacak. Amasra Belediyesi’nden hafta boyu sürecek etkinliklere ilişkin olarak yapılan açıklamaya göre; 17 Eylül Cuma günü saat 08.30-08.45 arasında belediye personeli ile belediyenin önündeki alanda "Sağlıklı Yaşam için Spor" gerçekleştirilerek güne başlanacak. Saat 10.00’daki Doğa Yürüyüşü ve Fotosafari ile devam edecek olan etkinlikler kapsamında saat 20.00’de Kültür Park’ta Belgesel Gösterimi var.

19 Eylül Pazar günü de 10.00-19.00 saatleri arasında Boztepe ve Kaleiçi Mahallesi’ndeki trafiğe kapalı alanlar “Otomobilsiz Gün” etkinliğine evsahipliği yaparken 13.30’da Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği’nin organizasyonunda Bartın-Amasra arası bisiklet turu yapılacak. 15.00’teki Amasra Kent içi bisiklet turunun ardından Kültür Park’ta Ödüllü En Yavaş Bisiklet Kullanma Yarışması yapılacak.

Etkinlikler bir yandan da denizde sürecek. Bu kapsamda Amasra Yelken Kulübü sporcuları tarafından Yelken ve Aktif yaşam etkinliği sergilenecek. Hafta kapsamında gerçekleştirilecek diğer etkinlikler, tarih saat ve yerleri ise şöyle:

20 Eylül Pazartesi: Sefa Park’ta Amasra Eğitim Sen ve Amasra Turizm Derneği katkılarıyla, saat 16.00’da “Sürdürülebilir Ulaşım" temalı resim atölyesi düzenlenecek.

21 Eylül Salı: Kültür Pakta saat 19.00’da "Sürdürülebilir Ulaşım- Sağlıklı Kent" söyleşisi gerçekleştirilecek. Saat 20.00’de ise Belgesel Gösterimi’nin tekrarı yine Kültür Park’ta olacak.

22 Eylül Çarşamba: Otomobilsiz İşe Gelme Günü kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar araçları ile değil ya yürüyerek ya da bisiklet ile işyerlerine gidecekler. Avrupa Hareketlilik Haftası’nın kapanış töreni de saat 17.15’te yine Kültür Park’ta gerçekleştirilecek.

ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›