Onarım işi ihalesi 24 Eylül’de

Tarlaağzı Balıkçı Barınağı’nın dalgalar nedeniyle zarar gören mendireğinin onarım işi 24 Eylül Cuma günü ihaleye çıkarılıyor.
Bu haber 2021-09-15 10:07:32 eklenmiş ve 793 kez görüntülenmiştir.

 

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, Tarlaağzı’ndaki Balıkçı Barınağı ve Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kooperatif Başkanı’ndan bilgiler alan, sonrasında da beraberindekilerle barınakta ve özellikle de dalgalar nedeniyle yıkılan mendirekte incelemelerde bulunan Tunç, sonrasında kısa bir değerlendirme yaparak onarım işi ihalesini müjdeledi.

 

 

Maliyeti 27.5 milyon TL

 

Milletvekili Tunç,  geçtiğimiz yıllarda yoğun ve aşırı dalgalar neticesinde büyük hasar gören ve onarım işini 2021 yılı yatırım programına alındığını anımsatırken, “Resmi Gazete’de yayımlanan 2021 Yılı Yatırım Programı’nda 27 milyon 500 bin TL proje maliyeti ile yer alan Tarlaağzı Balıkçı Barınağı onarım inşaatının ihalesi, 24 Eylül 2021 tarihinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilecek” dedi.

 

 

Tunç’un verdiği bilgiye göre; Tarlaağzı Balıkçı Barınağı Onarım işi kapsamında 500 metre uzunluğunda mendirekteki hasar giderilecek. Onarın inşaatının 3 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

ETİKETLER : Bartın Amasra Tarlaağzı Balıkçı Barınağı onarım ihale AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›