“Bartın’a yakışan bir projeyi hayata geçiriyoruz”

İnşaat çalışmaları devam eden Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde incelemede bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın, “Şehrimizin tarihinin gelecek kuşaklara aktarılması adına büyük önem teşkil eden bu projeyi de hayata geçiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Bu haber 2021-08-24 10:36:01 eklenmiş ve 792 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi İnşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Başkan Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, AR-GE Başkan Yardımcısı Ercüment Özçelik, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Varnalı ve teknik personel ile birlikte, devam eden inşaat çalışmasını yerinde inceleyerek istişarelerde bulundu.

Göreve geldiği günden bu yana hayatla eğitimi birleştiren belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini sürdürdüklerini, Kültür ve Sanat Merkezi’nin de bu hizmet anlayışının bir ürünü olduğunu ifade eden Başkan Akın, şunları kaydetti:

"Kültür ve sanat şehri Bartın’a yakışan bir projeyi hayata geçiriyoruz. Kırtepe Mahallesi’ndeki eski Hava Lokali’nin olduğu 2 bin 70 metrekarelik alanda hazırladığımız Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Projemizin yapım çalışmaları devam ediyor. 5 katlı olarak hazırlanan projemizin içerisinde kurs alanları, sergi alanları, ibadethane, kafeterya, konferans salonu, tiyatro eğitim salonu, halk oyunları salonu ve müzik atölyeleri olacak.”

“Bartın’a ilişkin tüm tarihi dokümanları içinde barındıracak”

Açıklamasının devamında Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nin bünyesinde kurulacak olan “Bartın Kent Belleği ve Araştırma Kütüphanesi”  ile de bilgiler veren Akın, “ Büyük önem verdiğimiz bu çalışma ile Bartın’ın yerel belleği oluşturulacak. Kentin yerel arşivi ve kültürel mirasını bünyesinde bulunduracak olan kütüphanede yerel kültürel mirası yansıtan her türlü yazılı ve görsel materyaller araştırmacılarla paylaşılacak. Bilimsel araştırmalara ev sahipliği yapacak, kentlilik bilincine katkı sağlayacak olan bu kütüphane Bartın’ın yerel arşivine sahip olacağı gibi Bartın’a ilişkin tüm tarihi dokümanları da içinde barındıracak. Şehrimizin tarihinin gelecek kuşaklara aktarılması adına büyük önem teşkil eden bu projeyi de hayata geçiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

ETİKETLER : bartın bartınbelediyesi
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›