Faruk Narin: “Kimse yeni yönetime ‘3. Lige çıkacaksınız’ diye diretmesin”

“Eğri oturup doğru konuşalım. Başkan ve yönetim yeni seçildi. Hiç kimse yeni yönetime ‘hemen transferleri yapsın’, ‘borçları ödesin’, ‘tesisleri toparlasın’ ve ‘Bartınspor’u hemen 3. Lige çıkarsın’ diye diretmesin” diyen Bartınspor’un Onursal Başkanı Faruk Narin, şu anki tabloda Bartınspor’un bunu yapabilecek ne parası, ne futbolcusu ve alt yapısı, ne de gerçek anlamda destekçilerinin olmadığını söyledi. Narin, Bartınspor’un bu tabloyla 3. Lig’e asla çıkamayacağını, bir şekilde çıksa dahi para ve destek olmadan başarılı olamayacağını savundu.
Bu haber 2021-08-09 09:48:28 eklenmiş ve 3673 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç Bartınsporun yeni başkanı Serkan Yurtaçan ve yönetim kurulu üyeleriyle Cuma akşamı Gazhane parkı tesislerinde bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Başkan Akın Bartınspor’a her zaman destek olduklarını, yeni yönetime de ellerinden geldiğince destek olmaya devam edecekleri sözünü verirken eski başkan Fahrettin Fırıncıoğlu’na da kulübe verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

 

Yurtaçan: “Her türlü fedakârlığa hazırız”

 

Bartınspor’un yeni Başkanı Serkan Yurtaçan da, Başkan Akın’a ve yöneticilere verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek başarılı olacaklarına dair söz verdi. Beklentilerin ve hedefin büyük olduğunun farkında olduklarını belirten Yurtaçan, kulübün maddi durumunu da düzeltmek için ellerinden geleni yapacaklarını, Bartınspor’u iyi yerlere getirebilmek için her türlü fedakârlığa hazır olduklarını ifade etti.

 

Narin’den çarpıcı tespit

 

Toplantının ardından Onursal Başkan Faruk Narin, Bartın Halk ve Bartın Pusula Gazeteleri’ni bünyesinde bulunduran EYBEY Medya’ya özel açıklamalarda bulundu. Bartınspor’un büyük ve köklü bir kulüp olduğunun altını çizen Narin, net ifadelerle kimsenin takımdan şampiyonluk beklentisi içinde olmaması gerektiğini şu sözlerle dile getirdi:

 

“Bu tabloda 3. Lig’e asla çıkamaz”

 

“Bartın halkı, yıllardır, doğal olarak büyük beklentiler içerisinde. Hatta her gelen yeni yönetimden hızlı ve çarçabuk BAL Ligi Şampiyonu olup 3. Lig’e çıkmasını ister. Eğri oturup doğru konuşalım. Başkan ve yönetim yeni seçildi. Hiç kimse yeni yönetime ‘hemen transferleri yapsın’, ‘borçları ödesin’, ‘tesisleri toparlasın’ ve ‘Bartınspor’u hemen 3. Lige çıkarsın’ diye demesin, diretmesin. Bartınspor’un bunu yapabilecek ne parası, ne futbolcusu ve alt yapısı, ne de kulübe destek olacak gerçek anlamda Bartınlı insanları yok. 3. Lige asla çıkamaz. Çıksa da para ve destek olmadan oralarda başarılı olamaz. Ne Bartınspor ne de Bartın’ın bunu yapacak gücü yok. Her şeyden önce yöneticilere yön ve destek verecek bir beyine, sonra da takımı ileriye taşıyacak paraya ihtiyaç var. Bunlar olmadan başarının hiçbir zaman gelmeyecektir.”

 

“Fikren desteğe hazırım”

 

Onursal Başkan Narin, yeni yönetimle de istedikleri zaman fikir alışverişi yaparak destek vermeye hazır olduğunu sözlerine ekleyerek başarılar diledi.

ETİKETLER : Bartın Bartınspor Faruk Narin BAL Ligi Serkan Yurtaçan
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›