BÜ öğrencileri dünya 25.’si oldu

Bartın Üniversitesi Havacılık ve Uzay kulübü takımlarından AERIS-03 Model Uydu Takımı, ilk defa katıldıkları Amerikan Uzay Topluluğu (AAS) tarafından düzenlenen CanSat Competition Model Uydu Yarışması'nı 25. olarak tamamladı.
Bu haber 2021-07-28 10:11:18 eklenmiş ve 1310 kez görüntülenmiştir.

 

Dünya genelinde yüzlerce takımın birbirinden ilginç proje ile katıldığı yarışmada finale 30 katım kalmış bunlardan 5’i Türkiye’den olurken biri de hem bilim hem de sportif alandaki başarılarıyla ilimizin tanıtımını en iyi şekilde yapan Bartın Üniversitesi’nden olmuştu. Karabük Demir Çelik Fabrikası ve RedBull firmasının destekleriyle “Çevresel Test ve Canlı Uydu Fırlatılması” sunumları NASA’daki yetkililerce beğenilen AERIS-03 Model Uydu Takımı üyeleri Berfin Aykal, Menderes Ersöz, Murat Üstünsoy ve Mücahit Erkan Oyğun yarışmada 25. olduklarını sosyal medya platformu Twitter aracılığıyla duyurdular. 

 

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da, “Ürettikleri model uydu ile ilk yılında dünya 25'inciliği elde eden tayfayı tebrik ediyorum. Başlangıç için hiç fena değil. Gelecek için gözümüz çok daha yükseklerde...” diyerek öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.

 

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Üniversitesi NASA AERIS-03 Model Uydu Takımı Amerikan Uzay Topluluğu AAS CanSat Competition Model Uydu Yarışması
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›