Arıtlılar sorunlara çözüm bekliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, beraberindeki heyet ile bayramın ikinci gününde Arıtlılarla buluştu. Yeni kurulan Arıt ve Çevre Köyleri Kalkındırma ve Yaşatma Derneği'nin 1. istişare toplantısına katılan CHP heyeti, Arıtlıların yaşadığı sorunları ilk ağızdan dinleme fırsatı buldu.
Bu haber 2021-07-27 09:51:35 eklenmiş ve 841 kez görüntülenmiştir.

ERDEM TABAKOĞLU

CHP İl Başkanı Karakaş, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde, beraberindeki Merkez İlçe Başkanımız Nazif Çomak ve Merkez İlçe yöneticileri ile Arıtlı vatandaşlarla biraraya geldi. Kısa bir süre önce kurulan Arıt ve Çevre Köyleri Kalkındırma ve Yaşatma Derneği'nin toplantısına katılarak sorunları yerinde tespit eden heyet adına kısa bir değerlendirme yapan CHP İl Başkanı Karakaş, “Arıt ve çevre köylerinin 20 yıllık AKP iktidarı dönemindeki kayıplarını ve kronik hale gelen ve çözülemeyen sorunlarını bu kez dernek yöneticilerinden ve halktan dinledik” dedi.

 

 

3 bin 800 kişinin adeta yaşam mücadelesi verdiğini savunduğu bölgede halkının talepleri hakkında bilgiler aktaran Karakaş, özetle şunları söyledi:
“Talepleri aslında çok basit. Bankamatik, sağlık merkezi, itfaiye aracı istiyorlar. Elektrik kesintilerinin sona ermesini, ulaşım ve iletişim gibi en temel ihtiyaçlarının sorunsuz ve kesintisiz gerçekleştirilmesini bekliyorlar. Bu sorunların nasıl çözümsüz hale geldiğini ve çözülmediğini AKP İl Başkanı Turhan Kalaycı'nın kendi ağzından da dinleyerek İktidar partisinin maalesef bir kez daha halkı halka şikâyet ettiğine tanıklık ettik.

 

“‘Dur’ demenin vakti geldi de geçiyor”

 

Yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik, hayat pahalılığı ve ayrımcılığın en önemli sorunlar. Bu bölgede, özellikle Arıt'ın köy statüsüne geçirilmesiyle, halka yaşatılan mahrumiyetlere karşı ‘dur’ demenin vakti geldi de geçiyor.

 

 

“Bir ATM’yi çok görüyorlar”

 

Milyonlarca dolar krediyi geri dönüşü olmamak üzere sözde iş insanlarına peşkeş çekerek köylünün bankası Ziraat Bankası'nı zarar ettirenler, Arıt belde iken şubesi olan Ziraat Bankası'nın bir bankamatiğini bile Arıtlılara çok görmekteler.

 

Yangın endişesi!

 

Bölge halkının önemli taleplerinden biri de itfaiye. Çünkü artık köy statüsünde olan Arıt’ta sabit bir itfaiye yok. Olası bir yangın halinde müdahale edecek itfaiyenin olmaması Arıtlıları endişeye sevk ediyor ve paklı olarak sabit bir itfaiye aracı ve ekibi istiyorlar.

 

“AKP cevabını ilk seçimde alacak”

 

AKP İl Başkanı Sayın Kalaycı’nın da kendi partisinin sorumluluklarını görmezden gelerek halkı halka şikâyet etmesinden anlaşılacağı üzere; iktidar, Arıt ve bölgesini Bartın ilinin bir köşesinde ya unutmuş ya da unutmak istemektedir. Bu hissiyatın oluşmasına neden olan AKP, halktan cevabını ilk seçimde sandıkta alacaktır!

CHP olarak biz bu yanlış düzeni değiştirmek için her zaman halkımızın yanında olduk, bundan sonra da olmayı sürdüreceğiz.”

ETİKETLER : Bartın Arıt CHP Arıt ve Çevre Köyleri Kalkındırma ve Yaşatma Derneği Selim Karakaş Nazif Çomak
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›