CHP heyeti köyleri geziyor

Sipahiler ve Esbey köylerini ziyaret ederek yeni seçilen muhtarları ziyaret eden Bartın İl Başkanı Selim Karakaş ve Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak başkanlığındaki CHP heyeti, muhtar ve vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi.
Bu haber 2021-07-17 10:59:50 eklenmiş ve 1064 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Yolsuzluk, yoksulluk, işsizlik ve hayat pahalılığının yanı sıra ayrımcılığın Türkiye’nin en önemli sorunları olduğuna dikkat çeken CHP heyeti, Arıtlı’ların sorunlarına da değindiler. Arıtlı vatandaşların mahrumiyetten gem vurduklarını belirten CHP’liler, kendilerini unutulmuş hisseden Arıtlıların bankamatik ve itfaiye taleplerine kulak mutlaka kulak verilmesi gerektiğini söylediler.

 

 

CHP Bartın İl Teşkilatı, fırsat buldukça köyleri ziyaret ederek vatandaşlardan yaşanan sorunlara ve ihtiyaçlara ilişkin bilgiler alarak güncel konulara ilişkin olarak kendilerini bilgilendirmeyi sürdürüyor.

 

 

Muhtarlara başarılar dilediler

 

Bu çerçevede 6 Haziran Pazar günü çeşitli sebeplerle mazbataları iptal edilen muhtarlıklar için yapılan seçimlerde ipi göğüsleyen muhtarlara ziyaretler gerçekleştiren CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak, İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Mazhar ile İl ve Merkez İlçe yöneticileri, son olarak Sipahiler ve Esbey’e gitti.

Sipahiler Köyü Muhtarı seçilen Mustafa Altuntokmak ve Esbey Köyü Muhtarı seçilen Muhammet Muşuk ile azalarını ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ diyen CHP Bartın İl Teşkilatı heyeti, muhtarlara çalışmalarında başarılar dilediler.

 

 

Sorunları sıralayıp hükümeti eleştirdiler

 

Köylerde vatandaşlarla biraraya gelen ve bol bol sohbet etme imkanı bulan CHP’liler, Türkiye’nin en önemli sorunlarının yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik, hayat pahalılığı ve ayrımcılık olduğuna dikkat çekerek, AK Parti hükümetinin bu konulardaki yanlış politikalarını ve uygulamalarını örnekleriyle eleştirdiler.

 

Arıtlılar mahrumiyetten yakındı

 

Arıtlı vatandaşların sorunlarına da değinen CHP’liler, Arıt’ın belde statüsünden köy statüsüne geçirildikten sonra yaşanılan ve yaşatılan mahrumiyete karşı tepkili olduğunu söylediler.

 

 

Bankamatik ve itfaiye istiyorlar

 

Arıtlı vatandaşlarla yapılan görüşmelerde edindikleri izlenimler doğrultusunda talepleri dile getiren CHP’liler, özetle şunları söylediler:

“Milyonlarca dolar krediyi, geri dönüşü olmamak üzere, sözde iş insanlarına peşkeş çekerek köylünün bankası Ziraat Bankası'nı zarar ettiren, geçmişte Ziraat Bankası'nın şubesi olan Arıt'a şimdi bir bankamatiği bile çok gören anlayışa tepkililer. Arıtlı hemşehrilerimiz bankamatik taleplerini tekrarlarken, para çekmek ya da yatırmak için Bartın’a kadar gidip gelme eziyetinden kendilerinin kurtarılmasını talep ediyorlar.

Arıtlı vatandaşlarımızın bir diğer talebi ise itfaiye. Hemşehrilerimizin en büyük endişesi olası bir yangın halinde müdahale edecek itfaiyenin olmaması. Yangının felakete dönüşebileceğinden korkan vatandaşlar Arıt’ta daimi bir itfaiye aracı ile ekibi istiyorlar.

 

“Yanlış düzeni değiştirmek için halkımızın yanındayız”

 

Aslında bunlar Arıt’ın sorunlarından sadece bir kaçı. İktidarın çözmesi gereken çok fazla sayıda sorun olduğunu belirten vatandaşlarımız kendilerini Bartın ilinin bir köşesinde unutulmuş hissettiklerini belirtirken, bu hissiyatın oluşmasına neden olanlarla ilk seçimde sandıkta görüşeceklerini de söylemekten kaçınmıyorlar. CHP olarak biz bu yanlış düzeni değiştirmek için halkımızın yanındayız.”

ETİKETLER : Bartın CHP Selim Karakaş Nazif Çomak Sipahiler Köyü Esbey Köyü
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›