Ulaştırma Bakanı açılışa geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bartın Kurucaşile yolunun Çakraz ile Karaman arasındaki bölümünün açılışı için bugün Bartın’da olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telekonferans yöntemi ile tamamlanan yatırımı hizmete sunacak.
Bu haber 2021-07-14 09:16:25 eklenmiş ve 754 kez görüntülenmiştir.

 

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Bartın Kurucaşile yolunun Çakraz-Karaman arasının açılışını 14 Temmuz Çarşamba günü Cumhurbaşkanımızın telekonferansla, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu'nun teşrifleriyle gerçekleştireceğiz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

 


Bakan Karaismailoğlu'nu taşıyan uçak saat 10.30'da Zonguldak Çaycuma havalimanına iniş yapacak. Buradan karayolu ile Bartın'a gelecek olan Karaismailoğlu, saat 11.30'da Bartın Valiliği'ni ziyaret ederek Vali Sinan Güner'i ziyaret edecek. Saat 15.00'te ise Cuma Yanı Tüneli'nin girişinde Çakraz-Karaman Köyü arası karayolunun açılış programına katılacak.

Proje ile Bartın’ı Kurucaşile ve Cide'ye bağlayan 90 km uzunluğundaki yol 15 km kısaltıldı. Tamamlanan bölümleri kısım kısım ulaşıma açılan yolun, Çakraz-Karaman arasında kalan daha önce 11,8 km’lik kesimi yarın Ulaştırma Bakanı’nın teşrifi ile hizmete sunulacak.

 

 

Açılışı yapılacak yol güzergahında kesimde, Çakraz, Cumayanı ve Dizlermezeci-Meydan tünellerinin yanı sıra Cumayanı Viyadüğü, Büyükdere ve Gölderesi köprüleri ile 4 adet de kavşak bulunuyor. 

ETİKETLER : Bartın Kurucaşile Amasra Cide Çakraz Recep Tayyip Erdoğan Adil Karaismailoğlu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›