Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kalaycı’nın teklifini kabul etti

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bartın’a davet etti. Erdoğan’ın çok yüksek bir ihtimal önümüzdeki hafta içinde ilimize gelerek yapımı tamamlanan bazı yatırımların toplu açılışını gerçekleştireceği öğrenildi.
Bu haber 2021-07-09 11:16:43 eklenmiş ve 1573 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda Bartın İl Başkanı Kalaycı’ya, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz ve Gençlik kolları Başkanı Mücahit Demir eşlik etti.

 

 

“2023 seçimleri çok önemli”

 

Toplantıda yaptığı konuşmada iç ve dış gelişmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asıl mesajı ise 2023 seçimlerine yönelik oldu. Erdoğan büyük önem verdiği seçimlere ilişkin özetle şunları söyledi:

“Dünyanın en güçlü ülkeleri arasına girmek için 2023 virajını kazasız, belasız dönmemiz gerekiyor. Bu bakımdan 2023 seçimleri çok önemli hale gelmiştir. Nitekim karşımızdakiler de bu durumun farkındadır. Tüm güçleriyle 2023 için hazırlanıyorlar. Bunca zamandır Türkiye’ye diz çöktürememenin öfkesi içinde olanlar, önümüzdeki seçimlerle ilgili niyetlerini gizleme gereği bile duymuyorlar. Muhalefetin giderek çirkinleşen, kin ve nefret kokan üslubu 2023 ile ilgili telaşlarını da ele veriyor. Milletimizin geçmişini çok iyi bildiği için ülke yönetiminden ısrarla uzak tuttuğu bu faşist zihniyet, bu karanlık projenin sözcülüğüne bunlar soyunmuştur.

 

 

“Başarmak dışında bir alternatifimiz yok”

 

2023 seçimleri de bu büyük medeniyet ve tarih mücadelesinin çağımızdaki zirvesinden önceki son durağıdır. Seçimlere kadar önümüzde yaklaşık iki yıllık bir vakit var. Sizlerden bu vaktin her gününü, her anını en verimli, en etkili, en dolu şekilde değerlendirmenizi istiyorum. Büyük kongresini yapmış, il, ilçe, belde teşkilatlarını genel merkez yönetimine oturtmuş bir parti olarak artık önümüzde beklemeyi gerektirecek hiçbir ajanda kalmadı. Milletimize ve özellikle de gelecek nesillere yoğun bir vebalin altındayız. Burada hassasiyetimiz çok önemli. Çalışmak, daha çok çalışmak ve sonunda başarmak dışında bir alternatifimiz yoktur. AK Parti teşkilatları yanında Meclis'te Cumhur İttifakı, hükûmette Cumhurbaşkanı Kabinesi olarak bu imtihandan da alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum.

 

 

Saha çalışmaları raporlanacak

 

Meclis'in ara vermesiyle birlikte hepimiz arazide olacağız, meydanlarda olacağız. Şunu özellikle hatırlatacağım, arazide yapacağımız çalışmaların raporlarını genel merkeze kesinlikle raporlayacağız. Grup başkanvekilliğine, vekillerine raporlayacağız. Hangi arkadaşlarımız ne kadar çalışma yaptı, nasıl çalışma yaptı, hangi ilimizin durumu nedir, ne değildir bunları sizlerden alacağız. Yoksa bir turistik seyahat olarak illerimize gideceksek nafile. 2023'e eğer kararlı bir şekilde hazırlanacaksak, bizim için şurada son iki durak var, çok önemli. Bu 2021'dir, 2022'dir. 2023 tamamen seçim yılıdır. Bu çalışmayla birlikte biz, istikametini kaybetmiş, avara kasnak gibi dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz.

 

Kalaycı, Bartın’daki yatırımları anlattı

 

Edinilen bilgiye göre; toplantının basına kapalı bölümünde AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, toplantıda uzun uzadıya Bartın’daki yatırımları anlatma fırsatı buldu. Özellikle son dönemde Bartın’a gelerek kendilerine güç katan ve yatırımlar ile projelere destek veren Bakanlara da tek tek teşekkür eden Kalaycı, tamamlanan kamu yatırımlarının toplu açılışı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha Bartın’a davet etti.

 

Erdoğan daveti kabul etti

 

Daveti memnuniyetle kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Bartın’a gelmekten mutlu olacağını belirterek, programında çok önemli bir değişiklik olmaması durumunda büyük ihtimal önümüzdeki hafta içinde ilimize gelerek bahsi geçen kamu yatırımlarının toplu açılışını yapabileceğini söyledi. 

ETİKETLER : Bartın Ankara AK Parti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Turhan Kalaycı Kenan Dursun Evren Ayvaz Mücahit Demir
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›