Doğum gününde mezarı başında anıldı

Hayatının baharındayken talihsiz bir trafik kazasında yaşamını yitiren Anadolu Rock ve Rock müziğinin sevilen ismi Barış Akarsu, doğum gününde, memleketi olan Amasra’da mezarı başında anıldı.
Bu haber 2021-06-29 15:56:21 eklenmiş ve 2628 kez görüntülenmiştir.

 

Türkiye'nin en sevilen isimlerinden biri olan genç yaşta kaybettiğimiz Barış Akarsu, yaşasaydı dün 42. doğum gününü kutlayacaktı. Ancak bu mümkün olmadı.

 

 

Akarsu, 28. doğum gününde yani 29 Haziran 2007 Cuma akşamı saat 22:30 civarında, Muğla’nın Bodrum ilçesine 5 kilometre mesafedeki Torba Kavşağı'nda bir trafik kazası geçirdi. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Akarsu, yaşam mücadelesini 5 gün sonra kaybetti ve 4 Temmuz 2007’de aramızdan ayrıldı.

 

 

Ancak sevenleri onu şarkıları ve anıları ile gönüllerde yaşatmayı sürdürdü. Dün de Barış’ın 42. doğum günüydü. Başta ailesi olmak üzere arasında Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’ın da bulunduğu arkadaşları ve sevenleri kendisini Amasra Şehir mezarlığı’ndaki kabri başında yalnız bırakmadı. Burada okunan Mevlid-i Şerif’e eşlik eden sevenleri Akarsu’nun huzur içinde yatması için dualarını esirgemediler. 

ETİKETLER : Bartın Amasra Barış Akarsu Recai Çakır
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›