Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi öğrencisi Bartın’ı temsil edecek

Bartın’dan Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi öğrencilerinden Duru Atmış, Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’ ödülüne sahip, “İpana 23. Türkiye On-line Liselerarası Müzik Yarışması”nda ilimizi temsil edecek. Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle bu yıl online gerçekleştirilecek olan yarışma için bin 700 performansla rekor başvuru yapıldığı bildirildi.
Bu haber 2021-06-07 09:38:29 eklenmiş ve 3135 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

55 şehirden bin 700 video performansın başvurduğu yarışmada, başvuruların bitmesinin hemen ardından, performansları değerlendirmek için ön jüri üyeleri yoğun çalışmalara başladı.

 

Bartınlı Duru final için mücadele veriyor

 

Bu yıl 23. kez düzenlenen yarışmaya ilimiz Bartın’dan da Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi öğrencisi Duru Atmış performansı ile katıldı. Duru Atmış, 10 Haziran’a kadar sürecek olan 120 finalistin belirlenme sürecinde performansıyla mücadele ediyor.

Video performansları BANABAK mobil uygulamasından izlenebilir ve oylanabilir. BANABAK mobil uygulamasında yapılacak olan oylama ile 25 grup, 25 bireysel ve 10 beste performansı ayrıca jürinin belirleyeceği 25 grup, 25 bireysel ve 10 beste performansı toplamda 120 performans videosu finalde yarışacak.

 

 

Hacıpaşalıoğlu: “Hepsi bizim birincimiz”

 

Finalistlerin açıklanmasına sayılı günler kala binlerce performansı değerlendirmeye başlayan ve dev isimlerden oluşan ön jüri üyeleri; yarışmanın kurucusu ve başkanı Serhat Hacıpaşalıoğlu, “Türkiye’nin her şehrinden başvuran, gencecik arkadaşlarımızı görünce çok mutlu oluyoruz. Yarışmanın kuralı gereği 120 finalist açıklayacağız belki ama hepsi bizim birincimiz oldular bile” dedi.

 

 

Kazananlar 27 Haziran’da açıklanacak

 

10 Haziran’a kadar sürecek jüri değerlendirmesi sonrası belirlenecek 120 finalist ise 14 Haziran’da açıklanacak. 14-25 Haziran tarihleri arasında belirlenen 120 video performansın final oylamaları ve jüri değerlendirmesi yapılacak. Kazananlar ise canlı yayınla 27 Haziran’da açıklanacak.

ETİKETLER : Bartın Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi İpana 23. Türkiye On-line Liselerarası Müzik Yarışması Serhat Hacıpaşalıoğlu
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›