“Organik Tarım” anlatıldı

Bartın Üniversitesi Meslek Yüksekokulunun davetiyle Organik Tarım Programı öğrencilerine Tarım ve Orman Bakanlığının Organik Tarım ile ilgili faaliyetleri ve işleyişi hakkında bilgiler verildi.
Bu haber 2018-10-30 14:25:21 eklenmiş ve 584 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürü Abdulsetter Bayram'ın Bakanlığımızın organik tarım çalışmaları hakkında bilgiler verdiği programa Öğretim Üyeleri Dr. Cevdet GÜMÜŞ, Dr. Ayşe Genç Lermi, Dr. Yafes Yıldız, Öğretim Görevlisi Nazlı İlke Eken Türer ve öğrenciler katıldı.

İl Müdürü Bayram, programda öğrencilere yaptığı sunumda organik tarım başlığı altında, Organik Tarımın Amacı, Genel Kuralları, İlkeleri, Zararlı Doğal Düşman Dengesi, Sertifikasyon Kuruluşunca İstenen Bilgi ve Belgeler, Organik Ürün Logosu konuları hakkında bilgiler verdi. Ayrıca Bakanlığımızın yapmış olduğu desteklemelere, ilimizdeki organik tarım çalışmalarına ve sadece projelerle 41 köyde 79 üretici ile 134 da alanda organik üretim yapıldığına değinen İl Müdürü Bayram sürdürülebilir tarımın önemine vurgu yaptı. Bayram, “Toprağı, suyu ve havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığına azami derecede dikkat ederek tarım yapmalıyız, organik tarım buna en uygun, en hassas olan tarım metodudur” dedi.

Daha sonra İl Müdürlüğü Organik Tarım birim sorumlusu Ziraat Mühendisi Mutlu Keleş eşliğinde, Organik Tarım Projesi kapsamında bulunan Karahüseyinli Köyü’ndeki organik kivi bahçesi ve organik kızılcık bahçesi ile Hacıhatipoğlu Köyü’ndeki organik kızılcık bahçesi ve ilk organik kivi hasadının yapıldığı bahçelere ziyaretler gerçekleştirildi.

Bartın Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı ve Organik Tarım Programı öğrencilerinin katıldığı teknik gezilerde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün projeleri, organik bahçeler ve organik tarım hakkında bilgiler verildi.

ETİKETLER : Bartın organik tarım Abdülsetter Bayram Tarım ve Orman Bakanlığı Organik Tarım Projesi
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım