Karakaş, ziyaretlerini DEVA Partisi ile sürdürdü

İlimizdeki muhalefet partilerine ziyaretlerde bulunarak, Bartın ve ülke gündemine ilişkin fikir alış verişinde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın İl Başkanı Selim Karakaş’ın son durağı, DEVA Partisi Bartın İl Başkanlığı oldu.
Bu haber 2021-04-07 10:59:28 eklenmiş ve 752 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi’nin ardından DEVA Partisi’ne de nezaket ziyaretinde bulundu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette Karakaş’a CHP Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak, Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu yöneticileri Mustafa Özdemir ve Duygu Demirok eşlik etti.

 

“Yönetim sıkıntıları kaynaklı ekonomik zorluklar yaşanıyor”

 

DEVA Partisi Bartın İl Başkanı Ali Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından ağırlanan Karakaş, sohbet havasında gerçekleşen ziyarette Türkiye’nin çok ciddi yönetim sıkıntılarıyla karşı karşıya olduğunu savundu. Karakaş, özellikle pandemi sürecinde ‘deneme yanılma’ şeklinde alınan kararlar sonrasında vatandaşların ve esnafın çok ciddi ekonomik zorluklar yaşadığını anımsatırken, özetle şu görüşleri dile getirdi:

 

“Emeklilerin sorunları görmezden gelinmemeli”

 

“Artık geleceklerinden umutsuz gençlerin, giderek artan işsizlerin, uzaktan eğitimle eğitim-öğretime devam etmeye çalışan öğrencilerin, her şeye zam gelmişken bir emekli maaşıyla geçinmek zorunda kalan emeklilerin sorunlarını iktidar artık görmezden gelmemelidir.

 

“Lebalep kongrelerin bedelini çok ağır ödüyoruz”

 

Pandemi nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı çok ciddi rakamlara ulaşmıştır. Lebalep şekilde yapılan kongrelerin bedelini ülke olarak çok ağır ödemekteyiz. Türkiye bu iktidar sürecinde hukuki olarak da çok yaralar almıştır. Çoklu baro sistemine geçilerek, savunma siyasallaştırılarak, savunmanın cüppelerine düğme dikilmek istenmektedir. Adaletin gerçekleştirilmesi ancak bağımsızlık ile mümkündür. Yargının tüm unsurları bağımsız ve tarafsız olmalıdır.

 

 

“Avukatlar ülkemizin güvencesidir”

 

Avukatlar da savunma görevinin yanında hukukun üstünlüğünün ve demokrasinin yeniden kazanımlarına kavuşması için toplumsal bir göreve sahiptirler. Çok zor koşullarda hukuk içinde kalarak görevlerini yerine getirmeye çalışan avukatlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi, hizmetin daha verimli yerine getirilmesi için çözüm önerilerinin dikkate alınması gerekir. Hak, hukuk ve adaleti kim yıkmaya çalışırsa çalışsın, hukuk devletinin ve savunma hakkının korunması için mücadele eden tüm avukatlar ülkemizin güvencesidir. Cumhuriyet ve değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine uygun, hukukun üstün kılındığı, sosyal hukuk devleti ilkelerinin hayata geçirildiği günlere birlikte kavuşmak dileği ile, adalete ve yargı bağımsızlığına inanarak mücadelesini sürdüren, hiçbir gücün karşısında cüppesinin önünü iliklemeyen ‘Tek Baro, Tek Adalet’ diyen tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü'nü kutluyorum .

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ilimizi ileriye götürecek ortak amaçlar doğrultusunda Deva Partisi ile temaslarımızı sürdürüyor olacağız. Deva Partisi İl Başkanı Ali Yıldırım ve parti yöneticilerine bugün burada bizleri güzel bir şekilde karşıladıkları için teşekkür ederim.”

 

Yıldırım: “Türkiye’nin ilerlemesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz

 

DEVA Partisi İl Başkanı Ali Yıldırım da, “Siyasi partilerin amacı halkımıza hizmet etmektir. Daha iyisini yapmak için politika üretmektir. Deva Partisi olarak, iyi insanlarla, işini iyi yapan ve demokrat arkadaşlarla yola çıktık. Demokrasiye inanan, özgürlükler için mücadele eden tüm siyasi partilerle beraber, Türkiye’nin ilerlemesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Kavga ve ayrışmanın Bartın’da olmayacağı, tüm siyasi partilerin ortak fikir altında uzlaşabileceği bir siyasal zemin olması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Partiler arası bu gibi ziyaretlerin önemine değinen Yıldırım, CHP teşkilatına nazik ziyaretleri için teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. 

ETİKETLER : Bartın CHP DEVA Partisi Selim Karakaş Ali Yıldırım
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›