TSO yönetimi üye ziyaretlerini sürdürüyor

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Pandemi sürecinde oda üyelerini ziyaret etmeye devam ediyor.
Bu haber 2021-04-07 10:39:15 eklenmiş ve 297 kez görüntülenmiştir.

 

Balık son olarak, Bartın Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetini sürdüren Şanver Helva ve Şekerleme İmalatı San. ve Tic. Ltd. Şti. ile Zimaro Ayakkabıcılık San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne ziyarette bulundu. Firma yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Balık’a ziyaretlerinde Bartın OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, BAKKA Bartın Koordinatörü O.Bahadır Kalecik, Oda Genel Sekreteri Ahmet İncekara ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Proje sorumluları eşlik etti.

Ziyaretlerde ilgili kurum yetkilileri tarafından firmalara, “bölgesel kalkınma fonu”, “devlet destek ve teşvikleri” hakkında bilgiler aktarıldı. Başkan Balık, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda özetle yunları söyledi:

 


“Devlet yardımları, gelişmekte olan ülkelerde gerek iç piyasanın büyütülmesi gerekse dış piyasalarla rekabet edebilmesi yönünden yatırım oranının artırılmasında ve ihracatın yüksek seviyelere ulaşabilmesinde önemli bir yere sahiptir. 'Oda olarak reel sektörümüzün, KOBİ’lerimizin sorunlarını dinlemek ve yanlarında olabilmek adına pandemi kurallarına uygun olarak ziyaretlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Düzenli olarak yaptığımız ziyaretlerimizde firmalarımızın bizlere ilettiği talepleri not alıyor, ilgili mercilere ileterek süreci titizlikle takip ediyoruz. Amacımız üyelerimizin sorunlarına çözüm üretebilmek, Devlet destek ve teşviklerinden faydalanmalarını sağlayarak pandeminin olumsuz etkilerini en aza indirmek, ilimizi ve bölgemizi ekonomik, sosyal açıdan güçlendirerek, bölgesel kalkınmayı sağlamak.”

Başkan Balık, ziyaretler vesilesiyle Bartın TSO’nun çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verirken, bölgemizdeki mevcut gelişmeler hakkında da görüş alış verişinde bulunuldu.

Şanver Helva ve Şekerleme İmalatı San.ve Tic. Ltd. Şti. ile Zimaro Ayakkabıcılık San. ve Tic. Ltd. Şti. yetkilileri, TSO Başkanı Balık'a bu süreçte kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler. 

ETİKETLER : Bartın Bartın TSO Halil Balık Şanver Helva Zimaro Ayakkabıcılık
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›