Güner çiftinden anlamlı ziyaret

Bartın Valisi Sinan Güner ve eşi Uzm. Dr. Beyhan Güner, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret etti. Vali Güner, “Şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz” dedi.
Bu haber 2021-03-20 10:29:10 eklenmiş ve 5004 kez görüntülenmiştir.

 

 

Güner çifti ilk olarak, 1989 yılında Kırıkkale’de şehit düşen Er Ahmet Olgun’un, daha sonra da 1965 yılında Erzurum’da şehit düşen Er Şehit Ali Yılancı‘nın ailelerini evlerinde ziyaret etti. Şehit aileleri ile sohbet eden Güner çifti, Kur’an Tilaveti ve sonrası okunan dualara da eşlik ettiler.

 

 

Vali Güner, devletin her daim şehit ailelerimize her türlü desteği verdiğini, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden tüm kahramanları rahmet, minnet ve şükranla andığını söyledi. Güner, “Şehitlerin emaneti olan değerli ailelerimize sahip çıkmak, acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde bir vefa borcudur. Şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü münasebetiyle şehitlerimizi bir kez daha anıyor, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

 

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Sinan Güner 18 Mart Şehitleri Anka Günü
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›