Hafta sonu basketbol şöleni var

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 28 Ekim Pazar günü Ulus’ta, Basketbol Küçük Kızlar Dörtlü Final” heyecanı, 27-28 Mayıs tarihlerinde ise Ömertepesi Spor Salonu'nda “Basketbol Gençler Dörtlü Final” heyecanı yaşanacak.
Bu haber 2018-10-26 09:43:10 eklenmiş ve 3633 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, yurt genelinde olduğu gibi Bartın’da da törenlerle coşku içerisinde kutlanacak. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilimizde düzenlenecek olan etkinliklerden biri de spor alanında olacak. 28 Ekim Pazar günü Ulus’ta, Hasan Dede ilkokulu Spor Salonu’nda “Basketbol Küçük Kızlar Dörtlü Final” heyecanı yaşanacak. 27-28 Mayıs tarihlerinde ise Ömertepesi Spor Salonu “Basketbol Gençler Dörtlü Final” heyecanına sahne olacak.

Bartın Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında sporcular arasında dostluk, sevgi ve paylaşma duygularını pekiştirmek amacıyla düzenlenecek olan “Cumhuriyet Kupası Turnuvası” ile sporcuların ekip çalışması ve inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra okul maçlarına hazırlık yapma alışkanlığını da kazanmaları amaçlanıyor.

 

Ulus’ta dörtlü final var

 

Ulus’ta Hasan Dede ilkokulu  Spor Salonu’nda, 28 Ekim Pazar günü saat 10.00’da, Ulus Belediye Başkanlığı’nın  ev sahipliğinde gerçekleştirilecek “Basketbol Küçük Kızlar Dörtlü Final”inde, Ulus Çınar Spor, Bartın Belediye Spor Kulübü, Ata Su Sporları Kulübü ve Cumhuriyet Orta Okulu takımları şampiyonluk mücadelesi verecekler.

 

Bartın’da okul takımları mücadele edecek

 

Bartın’daki Ömertepesi Spor Salonu’nda da, 27-28 Mayıs tarihlerinde “Basketbol Kız ve Erkek Gençler Dörtlü Finali”nin heyecanı yaşanacak. Okul takımları Kulüpler bazında katılarak sporseverlere heyecan dolu dakikalar yaşatacak. Basketbol severlerin ücretsiz olarak takip edebileceği maçlar saat 13.00’da başlayacak. Basketbol Federasyonu Bartın İl Temsilcisi Aydın Kükner, “Bu önemli organizasyonlarda Bartın ve Ulus halkımızı da sporcularımıza destek olmaları adına müsabakaların yapılacağı salonlara davet ediyorum” dedi.

ETİKETLER : Bartın Basketbol Cumhuriyet Bayramı
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›