Bakan Kurum, dolu heybeyle Bartın’a geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 6 Mart Cumartesi günü Bartın’da olacak. Ulus’ta yapımı tamamlanan TOKİ konutlarının resmi açılış törenine katılacak olan Bakan Kurum, ilimizde hayata geçirilecek projeler ile ilgili de incelemelerde bulunup bilgiler alacak. AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bakan Kurum’un Heybesi dolu bir şekilde geleceğini belirtirken, “Bakan Kurum’un Bartın’ımız için çok önemli müjdeleri de açıklayacak olmalarının heyecanı içindeyiz” dedi.
Bu haber 2021-03-04 15:23:20 eklenmiş ve 1359 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Hatırlanacağı üzere Ulus TOKİ Evleri ile ilgili proje Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’un müracaatı üzerine kabul edilmiş ve arsa tahsisi tamamlandıktan sonra kura çekimi ile hak sahipleri belirlenmişti. Ulus İlçesi, Samat Mahallesi’nde 320 adet konut, 1 adet 5 dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 adet camii inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işlerini kapsayan projenin tamamlanması sonrasında ihalesi, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 21 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilmiş, sonrasında da inşaat çalışmalarına başlanmıştı. Proje süresi 600 gün olan Ulus TOKİ Evleri projesi tamamlandı ve vatandaşlar evlerini teslim aldılar. Şimdi sıra resmi açılışa geldi. Bunun için de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bartın’a geliyor.

 

 

AK Parti Bartın İl Başkanı Kalaycı, Bakan Kurum’un Bartın ziyaretinde yapılan yatırımlarda incelemelerde bulunacağını ve heybesinin de dolu olduğunu söyledi. Kurum’un Bartın programında kent için çok önemli müjdeleri de açıklayacağını dile getiren Kalaycı, “Sayın Bakamınızın programı Valilik ziyareti ile başlayacak. Dallıca mevkiinde inşa edilen TOKİ konutlarını da yerinde inceleyecek olan Sayın Bakanımız daha sonra Ulus ilçemizde yapımı tamamlanan ve hak sahiplerine teslim edilen 326 adet TOKİ konutunun açılışını gerçekleştirecek. Sayın. Bakanımızın Bartın programı sürpriz müjdelere de sahne olacak. Bartın teşkilatı olarak Sayın Bakanımızı kentimizde en iyi şekilde ağırlayacak olmanın gururu içerisindeyiz. Heybesi dolu olarak ilimizi ziyaret edecek olan Bakan Kurum’un Bartın’ımız için çok önemli müjdeleri de açıklayacak olmalarının heyecanı içindeyiz” dedi.

ETİKETLER : BARTIN ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MURAT KURUM AK Parti Turhan Kalaycı Bartın Irmağı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›