Yurtbay: “Birleştirici bir siyaset ortamına ihtiyacımız var”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Türkiye’de kutuplaştırıcı değil, birleştirici ve kucaklayıcı bir siyasi ortama ihtiyaç duyulduğunu belirtirken, “Karşı tarafı ‘öteki’ değil ‘insan’ olarak gördüğümüzde barışa bir adım daha yakın olacağımızı düşünüyoruz. Türkiye’de siyasi ortamın ve yerelde bizlerin barış iklimini oluşturmamız gerekiyor” dedi. Yurtbay, Bartın’ın kalkınması için mevcut yönetimlerin geçmiş dönemde verdikleri vaatlerin ve gelecek dönemde yapılacak yatırımların takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.
Bu haber 2021-03-03 14:51:03 eklenmiş ve 1574 kez görüntülenmiştir.

ERDEM TABAKOĞLU

 

Gelecek ve Deva’ya ziyaret

 

Bartın’da izledikleri seviyeli ve tutarlı muhalefet anlayışı ile hemen herkesin takdirini toplayan Saadet Partisi’nin Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, çeşitli vesilelerle yaptığı açıklamalarla da takdir topluyor. Son olarak Gelecek Partisi Bartın İl Başkanlığı ve Deva Partisi Bartın İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Yurtbay, Yasemin Dora Kurtkaya ve Ali Yıldırım ile Bartın’ın yanı sıra ülke gündemine ilişkin de fikir alış verişinde bulundu.

Ziyaretlerinin bu iki parti ile sınırlı kalmayacağını önümüzdeki günlerde ilimizdeki diğer tüm siyasi partilere d gideceklerini belirten Yurtbay, şunları söyledi:

 

“Seferberlik başlattık”

 

“Saadet Partisi olarak tüm siyasi oluşumlar ile ortak düşünce etrafında kenetlenebileceğimizi biliyoruz. Bu vesile ile yerel gündemin eksiklerini, ihtiyaçlarını ve önerilerini oluşturmak için bir seferberlik başlattık. Bu düşüncelerimizi paylaşmak için bütün siyasi partileri ziyaret edeceğiz. İlk olarak Türkiye gündeminin ve Bartın’ın yeni siyasi oluşumları olan Gelecek Partisi ve Deva Partisi Bartın İl Başkanlıklarını ziyaret ederek başladık. Öncelikle ziyaretleri kabul eden Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya hanımefendiye, Deva Partisi Bartın İl Başkanı Ali Yıldırım beyefendiye ve teşkilat mensuplarına şahsım ve teşkilatım adına karşılamaları, ağırlamaları, güler yüzleri ve ikramları için teşekkür ederim.

 

“Kutuplaşmaya değil kucaklaşmaya ihtiyaç var”

 

Türkiye’nin kutuplaştırıcı siyaset tarzından öte birleştirici ve kucaklayıcı siyasi ortama ihtiyacı var. Bizler karşımızdaki siyasileri, düşman değil rakiplerimiz olarak görüyoruz. Tüm siyasiler olarak biraz çaba sarf edersek, herkes karşı taraftaki insanı görebilir. Dertlerimizi, acılarımızı ortak kıldığımızda ve karşı tarafı ‘öteki’ değil ‘insan’ olarak gördüğümüzde barışa bir adım daha yakın olacağımızı düşünüyoruz. Türkiye’de siyasi ortamın ve yerelde bizlerin barış iklimini oluşturmamız gerekiyor.

 

Çalıştay hazırlığı var

 

Bartın’da mevcut yönetimlerin iş başına gelmeden önce verdikleri vaatleri masaya yatırdık. Öncelik gerektiren meseleleri maddeler halinde raporladık. Bu raporları istişare etmek için tüm siyasilerin ortak çatı altında toplandığı, görüş ve önerilerin paylaşıldığı bir çalıştay hazırlıyoruz. Bu hazırlık çerçevesinde tüm siyasi partileri ziyaret edecek görüş, öneri ve katkılarını talep edeceğiz.

 

“Bartın’ın marka şehir olmasını istiyoruz”

 

Tüm siyasi partilere açık çağrıda bulunuyorum; Bartın bizim memleketimiz, biz Batı Karadeniz’in incisi Bartın’ımızın marka şehir olmasını istiyoruz. Tüm siyasi partilerin bu düşüncede olduğunu biliyoruz. Bu düşünceyi bir çatı olarak görelim, Bartın çatısı altında toplanalım ve kucaklaşalım. Bu birliktelik bizim barışımıza, memleketimizin barışına, memleketimizin yarınlarına bir umut ışığı olacak ve Bartın’ın gelişen, yatırıma açılan, markalaşan bir şehir olmasına vesile olacaktır.

Tüm Bartınlılara şu duygu ve düşüncelerimi ifade etmek istiyorum. Sevgili Bartınlılar; gününüz aydın, işleriniz güzel, ömrünüz uzun ve bereketli olsun. Dostlarınız dost gibi olsun. Muhatap olduğunuz insanlar samimi, dürüst ve hayırlı kimseler olsun. Gözünüze yaş, ayağınıza taş, yüreğinize telaş değmesin. Güzel ve sağlıklı yarınlar hepimizin olsun.

ETİKETLER : BARTIN ÜNAL YURTBAY GELECEK PARTİSİ DEVA PARTİSİ SAADET PARTİSİ
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›