Esnafımız gerekli eğitim ve tecrübeye sahip

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, “kontrollü normalleşme” sürecine ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kararların aylardır sıkıntı yaşayan esnaf ve evlerine kapanmak zorunda kalan vatandaşlar için sevindirici olduğunu söyledi. Özkan, “Kimsenin şüphesi olmasın, Bartın esnafı bu süreci en iyi şekilde sürdürebilecek bilgi birikimi, eğitim ve tecrübeye sahip” dedi.
Bu haber 2021-03-03 14:16:58 eklenmiş ve 1303 kez görüntülenmiştir.

ERDEM TABAKOĞLU

Kontrollü normalleşme süreci her ne kadar artış eğilimindeki yeni koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı ve artan ağır hasta sayısının gölgesinde başlasa da, esnaf da vatandaş da kısmen de olsa özgürleşebilmekten mutlu. Daha ilk günden Bartın merkezdeki cadde ve sokakların adeta hınca hınç dolu olması belki bunun bir göstergesi ancak tedbiri de asla elden bırakmamak gerekiyor. Çünkü virüs hala etkisini sürdürüyor.

 

“Esnaf çok sevindi”

 

İşte bu noktada bir açıklama yapan Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kademeli normalleşme çalışmalarının 1 yıldır tam ve kısmi olarak kapalı olan esnaf tarafından büyük bir sevinçle karşılandığını söyledi. Özkan, “Tam normalleşmeye geçmek için bundan sonra esnaf ve sanatkârımız da daha dikkatli olacak. Kararın alınmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere süreci yöneten tüm yetkililere ile tüm siyasi partilerimize esnaf ve sanatkârımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Bartın esnafına güvenin”

 

Özkan, HES kodu uygulamasının bu süreçte esnafın en fazla dikkat edeceği önceliklerden biri olacağını belirtirken, “Yüzde 50 kuralına harfiyen uyulmak suretiyle ülke genelinde kısa sürede tam normalleşme sürecine adım atılacaktır. Bunun için esnaf ve sanatkârlarımızın üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bartın esnafı bu süreci en iyi şekilde sürdürebilecek bilgi birikimi, eğitim ve tecrübeye fazlasıyla sahip” dedi.

ETİKETLER : BARTIN BARIŞ ÖZKAN KONTROLLÜ NORMALLEŞME
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›