Zabıta, yeni süreç ve kuralları anlatıyor

Bartın Belediyesi Zabıta ekipleri, kent merkezindeki pazaryerlerinde ve muhtelif işyerlerinde koronavirüs (Covid-19) denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde 2 Mart itibariyle Türkiye genelinde 4 farklı vaka sınıflandırmasına göre belirlenen kriterler çerçevesinde başlatılan kontrollü normalleşme süreci ve kuralları anlatıldı.
Bu haber 2021-03-03 13:57:10 eklenmiş ve 1004 kez görüntülenmiştir.

 

Denetimlerle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Cemal Akın, “Sağlık İçin Herkes İçin” sloganı çerçevesinde İçişleri Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda kent merkezinde pandemi sürecinin başından buyana sürekli olarak denetimler gerçekleştirildiğini söyledi. Maske, hijyen ve sosyal mesafenin yanı sıra Covid-19 pandemisinden korunmaya ve vatandaşlar ile esnaf arasında bu konuya ilişkin bilinci arttırmaya yönelik olarak hazırlanan uyarıcı levhaların denetimlerinin yapıldığını belirten Akın, bu vesile ile esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulunma fırsatı yakalandığını daa kaydetti.

 

“Kurallara uyalım”

 

Akın, “Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar doğrultusunda 2 Mart itibariyle başlatılan kontrollü normalleşme sürecinin ilk gününde de Zabıta ekiplerimiz kent merkezindeki pazaryerlerinde ve muhtelif işyerlerinde koronavirüs denetimi gerçekleştirdiler. Bilindiği gibi yeni normalleşme süreci nedeniyle birçok işletme faaliyetlerine yeniden başladı. Bu işletmelere yönelik ekiplerimiz yeni süreç ve kurallar hakkında bilgi verdiler. Yeniden kapanmamak için bu zorlu salgın sürecinde ‘Sağlık İçin Hepimiz için’ kurallara uyalım.”

ETİKETLER : BARTIN BARTIN BELEDİYESİ CEMAL AKIN ZABITA NORMALLEŞME SÜRECİ
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›