“Bilinçli olmak hayat kurtarır”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Depremin ne zaman, nerede olacağını bilmiyoruz ama neler yapmamız gerektiğini bilirsek hem kendimizi hem de sevdiklerimizin hayatını kurtarabilir” 1-7 Mart tarihleri arasında düzenlenen “Deprem Haftası” dolayısıyla açıklama yapan Başkan Akın, deprem kuşağında yer alan ülkemizde olası deprem afetlerinin etkilerini en aza indirebilmek adına toplumun tüm bireylerine önemli görevler düştüğünü söyledi. Akın, Türkiye’de çeşitli tarihlerde büyük ve acı kayıplara neden olan deprem felaketleri yaşandığını anımsatırken şu görüşleri dile getirdi:
Bu haber 2021-03-03 13:49:47 eklenmiş ve 1242 kez görüntülenmiştir.

“Bartın’da da 3 Eylül 1968 yılındaki depremi yaşayanlardanım ve o dönemde Bartın açısından büyük kayıplar yaşandı. Allah ülkemizi ve tüm insanlığı afetlerden korusun. Deprem anında ne yapılması gerektiği, depremin meydana getireceği zararları azaltma konusunda tüm kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımıza önemli görevler düşmektedir. Temennim, dünyamızda deprem başta olmak üzere hiçbir doğal afetin yaşanmaması yönündedir. Depremin ne zaman, nerede olacağını bilmiyoruz ama neler yapmamız gerektiğini bilirsek hem kendimizi hem de sevdiklerimizin hayatını kurtarabilir.

 

Afet ve Çocuk Ajandası

 

Bartın Belediyesi olarak 2019 yılında başlattığımız ve çocuklarımızın bu konuda bilinçlenmelerine katkı sunacak olan, ilköğretim düzeyi çocuklarımıza ‘Afet ve Çocuk Ajandası’ hediye ederek, doğal afetler, acil durumlar, deprem güvenliği gibi önemli konularda çocukların bilinçlendirilmesine katkı sağlıyoruz. Deprem Haftası münasebetiyle, tüm vatandaşlarımıza deprem felaketinden ve diğer afetlerden uzak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”

ETİKETLER : BARTIN BARTIN BELEDİYESİ CEMAL AKIN AFET VE ÇOCUK AJANDASI
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›