Arıt havzasının gelişimi konuşuldu

Bartın Arıt Havzası Geliştirme Eksenlerinin Tespitine Yönelik Araştırma Raporu’nun sonuç toplantısı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi önlemleri çerçevesinde Zoom üzerinden gerçekleştirildi. Toplantıda Arıt havzasının ekonomik anlamda gelişimi ile ilgili yürütülen çalışmalar değerlendirildi.
Bu haber 2021-02-23 16:41:01 eklenmiş ve 2016 kez görüntülenmiştir.

 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) “Bartın Arıt Havzası Geliştirme Eksenlerinin Tespitine Yönelik Araştırma Raporu” sonuç toplantısı Vali Güner başkanlığında Zoom üzerinden yapıldı.

Vali Sinan Güner’in talimatıyla başlatılan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından yürütülen çalışma bugün Zoom üzerinden çevirim içi gerçekleştirilen toplantı ile sonuçlandı.

 

 

İlgili kamu kurum ve kuruluşları, üniversite, meslek odaları ve sivil toplum örgütleri ve Arıt Havzası Muhtarlarının katılımları ile gerçekleştirilen toplantı Vali Güner’in açılış konuşması ile başladı. Toplantıda tarım, hayvancılık ve ormancılık faaliyetlerinin ana ekonomik aktivite olduğunu ifade eden Vali Güner, Küre Dağları Milli Parkı’nın giriş noktası olan Bartın merkez ilçe sınırları içerisinde yer alan Arıt Havzası’nın taşıdığı ekoturizm potansiyeli göz önüne alınarak, Arıt Havzası’nın geliştirilmesine yönelik gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdiğini söyledi. Güner, projenin BAKKA ve ilgili müdürlüklerimizle koordineli bir şekilde yürütülmesi gerektiğini belirtirken, Arıt bölgesine yeni ve kâr getirici bir alternatif olan lavanta ekim çalışmalarını başlattıklarını da anımsattı.

Toplantının son bölümünde, BAKKA Bartın Yatırım Destek Ofisi tarafından “Bartın Arıt Havzası Geliştirme Eksenlerinin Tespitine Yönelik Araştırma Raporu” kapsamında tespit edilen bulgu, sonuç ve önerilere yönelik sunum gerçekleştirildi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Sinan Güner Arıt BAKKA Arıt Havzası'nın gelişi
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›