Balık: “Desteklerin yeterli olup olmadığı tartışılır”

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Covid-19 pandemisinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla hükümetin birçok destek verdiğini anımsatırken, “Bunların yeterli olup olmadığı konusu tartışılır” dedi. Yaşanan sıkıntıların farkında olduklarını, bunları yetkili mercilere ilettiklerini, kimi sorunlara çözüm bulurken, kimilerine ise bulamadıklarını ifade eden Balık, Oda olarak ne gerekiyorsa yapmaya çalıştıklarını söyledi. Balık, halen önü kesilemeyen bir virüs ile mücadele edildiğinin altını çizerken, “Tüm dünya ve ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Kontrollü şekilde kısıtlamaların kaldırılmasıyla inanıyorum ki, kısa süre içerisinde eski günlere döneceğiz” diye konuştu.
Bu haber 2021-02-23 16:34:05 eklenmiş ve 2063 kez görüntülenmiştir.

 

Toptancılar Sitesi’ni ziyaret eden Balık, gıda sektöründe faaliyet gösteren Oda üyeleri ile bir araya geldi ve yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemi sürecini değerlendirdi. Daha önce de olduğu gibi pandemi sürecinde sürekli olarak saha ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ve her konuda üyelerine destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Bartın TSO Başkanı Balık, Covid-19 ile mücadele için alınan önlemlere uymanın hayati önem taşıdığını vurguladı.

 

“Esnafımız önlemlerde tavizde bulunmuyor”

 

Toptancı Sitesi esnafının istek ve şikayetlerini dinleyen Balık, “Küresel bir sorun olan Covid-19 ile mücadelede tedbirlere uyulması noktasında görüyorum ki üyelerimiz hiç bir tavizde bulunmuyor. Maske, mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere tüm tedbirleri alarak titizlikle uyguluyorlar. İşlerinin devamlılığı için herkes canla başla çalışıyor” dedi.

 

 

“Yaşanan sıkıntının farkındayız”

 

Tedarik zincirinin aksamaması adına üretim, imalat, inşaat ve lojistik alanında çalışan firmaların faaliyeti devam ederken, kısıtlamalar nedeniyle bazı sektörlerin faaliyetinin durdurulduğunu anımsatan Balık sözlerine şöyle sürdürdü:

“Pandemi sürecinin uzaması nedeniyle esnafımızın yaşadığı sıkıntılar artarken maalesef kepenk kapatan iş yerlerimiz de oldu. Bu süreçte birçok alanda destek verildi, bunların yeterli olup olmadığı konusu tartışılır. Özellikle esnafımızın ne kadar çok sıkıntı içerisinde olduğunun farkındayız ve bunun için bizler Yönetim Kurulumuz ile sahada olup çalışmalarımızı ve pandeminin getirdiği sıkıntılara yönelik görüşlerimizi en yetkili mercilere ilettik. Sonuç aldığımız konuların yanı sıra durumdan dolayı sonuç alamadığımız konular da oldu.

 

 

“Oda olarak üzerimize düşeni yapıyoruz”

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve halen önü kesilemeyen bir virüs ile savaşıyoruz. Bu daha önce karşılaşılan bir durum değil, karşımızdaki virüsün mutasyona uğrayarak değişiklik göstermesi de oldukça ürkütücü. Oda olarak bu süreçte üzerimize düşen her ne varsa fazlasıyla yapmaya çalıştığımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Üyelerimizin yanında olduğumuzu, yaşadıkları ve karşılaştıkları sorunların çözümüne yönelik çalışmaları takip ettiğimizi bilmelerini isterim. Bizlere gerek telefon ile ulaşan, gerekse ziyaretimize gelerek taleplerini ileten tüm üyelerimizin beklentilerine cevap bulmak ve çözüm üretmek için buradayız. Tüm dünya ve ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Kontrollü şekilde kısıtlamaların kaldırılmasıyla inanıyorum ki, kısa süre içerisinde eski günlere döneceğiz.”

ETİKETLER : Bartın Bartın TSO Halil Balık Covid-19
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›