Belediye personeline ‘Afet Yönetimi’ anlatıldı

İçişleri Bakanlığı’nca ilan edilen 2021 “Türkiye Afet Eğitim Yılı” kapsamında Belediye personeline yönelik AFAD Arama Kurtarma Teknisyenleri tarafından “Afet Yönetimi Eğitimi” verildi.
Bu haber 2021-02-20 17:30:06 eklenmiş ve 858 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Teknisyenleri Emre Düzün, Cengiz Yıldız ve Mehmet Koçer tarafından afet yönetiminde uzmanlaşmayı ve etkin bir afet yönetimi sağlanması amacıyla belediye personeline yönelik “Afet Yönetimi Eğitim Programı” düzenlendi. Eğitim çerçevesinde afetlere karşı farkındalık ve şüpheli posta hakkında bilgiler verildi. Acil durum ve afetlerde zararın en alt düzeye indirilmesinin amaçlandığı eğitim, soru cevap bölümü ile sona erdi.

 

 

“Eğitimler faydalı olacaktır”

 

Gerçekleştirilen eğitim programıyla ilgili açıklamasında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Türkiye bugün afet öncesi hazırlık, afet anı müdahale ve afet sonrası iyileştirme safhalarını planlayabilen bir ülkedir. Yapacağımız bunu daha ileriye taşımak ve gelecek afetlere hazırlıklı olmaktır. O nedenle de tür eğitimler büyük önem arz ediyor. İçişleri Bakanlığımız tarafından 2021 yılı Afet Eğitim Yılı olarak ilan edildi. Bu kapsamda da çok sayıda kişiye afet eğitimi veriliyor. Bartın Belediyesi olarak Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak koordineli bir şekilde personelimize yönelik eğitimler verdik. İnşallah bu eğitimler faydalı olacaktır” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Afet Yönetimi
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›