Akın: “31 iş makinesi 300 personelle sahadayız”

Bartın Belediyesi, Belediye Acil Hizmet Merkezi (BAHMER) koordinesinde yürütülen karla mücadelede gece gündüz demeden çalışıyor.
Bu haber 2021-02-17 16:39:23 eklenmiş ve 1320 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediyesi, BAHMER koordinesinde kar yağışının başlamasıyla birlikte karla mücadeleye başladı. Yoğun kar yağışına rağmen şehrin her noktasında hızlı bir çalışma yürüten belediye ekipleri olası aksiliklerin yaşanmaması adına 7/24 görev yapıyor. Ekipler, yağış devam ederken dahi çalışmalarını sürdürdü.  Şehrimize yağan karın hayatı olumsuz etkilememesi adına ekiplerin gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Cemal Akın, şunları söyledi:

 

 

“Meteorolojinin uyarıları doğrultusunda kar yağışına karşı önlemimizi almıştık. Ekiplerimiz hayatın olumsuz etkilenmemesi adına gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. 31 iş makinesi ve 300 personel ile kar mücadelemizi sürdürüyoruz. 2 vardiya şeklinde 150’şer kişilik ekiple 24 saat esasına göre çalışıyoruz. 2 bıçaklı kamyon, 1 adet grayder, 8 adet Beko Loder, 2 adet tuz kamyonu, 1 adet solüsyon tankı, 1 adet HMK mini yükleyici kepçe ve piyasadan da kiraladığımız 16 kepçe ile alandayız. Depolarımızda bulunan 500 ton kum, 100 ton tuz ve 200 ton solüsyonumuz da buzlanmaya karşı kullanılıyor. Görev alan tüm personelimize işlerinde kolaylıklar diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın karla mücadele
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›