Alkışlar karla mücadelenin görünmez kahramanlarına

Yaklaşık 4 gün boyunca ilimizi adeta esir alan yoğun kar yağışının neden olduğu mağduriyeti gidermek için il ve ilçe merkezlerinde belediyeler, kırsalda ise Özel İdare, Karayolları ve DSİ’nin gösterdiği çaba bir yana bir de mücadelenin pek de görünmeyen kahramanları vardı. Gece-gündüz, kar-kıyamet demeden 24 saat boylunca hiç durmadan vatandaşların yardımına koşan gerektiğinde onları sırtında taşıyarak zarar görmemelerini sağlayan Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, en zorlu noktalara dahi bir şekilde ulaşım sağlayıp hastalarımızı sağlık hizmeti ile buluşturan UMKE ekipleri ve her şart ve zamanda can, mal ve trafik güvenliğini sağlamaya çalışan, bunu yaparken de can dostlarımız olan sokak hayvanlarını da unutmayan Bartın İl Emniyet Müdürlüğü personelimiz verdikleri özverili hizmetle alkışı hakettiler.
Bu haber 2021-01-25 21:36:19 eklenmiş ve 3501 kez görüntülenmiştir.

 

Jandarma sırtında taşıyarak köyden çıkardı

 

Sorumluluk alanı olan kırsalda vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamanın yanı sıra huzurun devamlılığı için yaptığı çalışmalarla halkımızın gönlünde önemli bir yer kazanan Jandarma Komutanlığı personeli, son yağan karda da halk ile nasıl iç içe olduğunu ve gerektiğinde ne gibi fedakârlıklar yapabileceğini bir ken daha gözler önüne serdi. Yoğun kar yağışı dolayısıyla köy ve mahalle yollarında ulaşım sıkıntısı yaşayan 112 ambulans ekiplerine Ulus İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri destek oldu. Hasanören köyünde sobadan çıkan dumandan zehirlenen 4 kişilik ailenin yardımına koyan Ulus Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, sobadan zehirlenen ailenin fertlerini sırtlarında taşıyarak kar nedeniyle köye giremeyen 112 Acil Sağlık ekiplerine teslim ettiler. Bartın Devlet Hastanesi’nde kontrol altına alınan aile fertlerinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

 

 

UMKE ve 112 Acil ekipleri engel tanımadı

 

Bartın’da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle köyde mahsur kalan hastalar, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin (UMKE) yardımıyla hastaneye ulaştırıldı. Kar sağlık çalışanlarına engel olmazken yollara devrilen ağaçlar da yine UMKE ekipleri tarafından kaldırıldı. Karın kapadığı yollar nedeniyle Bartın’ın ilçeleri ve 17 köyde mahsur kalan 22 hasta, Bartın Devlet Hastanesi’ne gidebilmek için sağlık ekiplerinden yardım istedi. Bunun üzerine çağrıların yapıldığı adreslere yer yer 1,5 metreyi bulan kar engelini aşarak giden Bartın UMKE ekipleri, paletli araçla hastaları alarak kara yolunda bekleyen 112 Acil Sağlık ekiplerine teslim etti. İlk müdahaleleri ambulansta yapılan 22 hasta kısa süre içerisinde Bartın Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındılar.

 

 

Bartın polisi can dostlarımızı unutmadı

 

Yoğun kar yağışı altında özverili bir şekilde hem trafik güvenliğini sağlamaya çalışan hem de kent merkezinde başta asayiş olmak üzere yaşanabilecek hemen her olumsuzluğa müdahale ederek çözüm üretmeye çalışan kamu görevlileri arasında kuşkusuz Bartın İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de geliyordu. Özellikle kentimizin giriş ve çıkış noktalarında yollarda kalan ve kaza yapan vatandaşlara yardım elini uzatan Bartın İl Emniyet Müdürlüğü personeli, zorlu şartlarda aç kalan can dostlarımız sokak hayvanlarını da unutmadı. Hemen her fırsatta sokak hayvanlarına yemek ve su tedarik eden Bartın polisi, vicdan sahibi herkesin takdirini topladı.

ETİKETLER : Bartın kar Bartın İl Jandarma Komutanlığı Bartın UMKE Bartın Emniyet Müdürlüğü
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›