2 bin 250 km’lik yol ağında gece gündüz çalıştılar

Bartın ve çevresinin son yıllarda aldığı en büyük kar yağışının neden olduğu aksaklıkları ortadan kaldırmak ve vatandaşların ulaşım başta olmak üzere hiçbir sıkıntı yaşamaması için gece gündüz demeden çalışan kurumlardan biri de, hiç şüphe yok ki, 263 köy ve 739 mahalleye ait grup yolları dahil 2 bin 250 km’lik yol ağında hummalı bir çalışma yürüten Bartın İl Özel İdaresi oldu. Bartın İl Özel İdare Genel Sekreteri Metin Çetin ve İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, nezaretindeki çalışmalar sayesinde 21 Ocak itibariyle yer yer 1,5 metreyi bulan kar nedeniyle yolu kapalı köyümüz kalmadı.
Bu haber 2021-01-21 21:35:44 eklenmiş ve 3839 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Gece gündüz demeden zor şartlara rağmen hedeflenen başarının gerçekleşmesini sağlamak için büyük bir özveri gösteren Bartın İl Özel İdaresi Karla Mücadele Koordinasyon Merkezi (ÖZKARKOM) personeli, 16 Ocak’ta başladığı çalışmaları sayesinde görev ve sorumluluk alanında bulunan 263 köy ve 739 köy bağlısına (mahalle) ait grup köy yolları dâhil 2 bin 250 km’lik yol ağında mesai mevhumu gözetmeksizin, vardiya usulü 24 saat esasına göre gayret gösterdi.

 

 

Özverili ve kararlı mücadele sayesinde 21 Ocak Perşembe günü itibariyle ilimiz genelinde kar nedeniyle yolu kapalı hiçbir köy kalmadı.

 

 

Bartın’da hayatı olumsuz etkileyen kar yağışının olumsuz etkilerini ve ekiplerin yürüttüğü çalışmaları yerinde gözlemlemek isteyen Bartın İl Özel İdare Genel Sekreteri Metin Çetin ve İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, bizzat alanda denetlemeler yaptılar. 

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Özel İdare Bartın İl Genel Meclisi Metin Çetin Kenan Dursun Bartın ÖZKARKOM
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›