Hummalı kar temizliği gece gündüz sürüyor

Bartın’ı neredeyse 4 gün esir alan yoğun kar yağışının yarattığı esaretin temizlenmesi ve kent merkezindeki yaşamın sorunsuz bir şekilde sürmesi için hummalı bir çalışma yürüten Bartın Belediyesi ekipleri, Belediye Başkanı Cemal Akın’ın gözetimindeki çalışmalar sayesinde şehir merkezindeki hayatın bazı ara sokaklar dışında kısa sürede normale dönmesini sağladı.
Bu haber 2021-01-21 21:15:25 eklenmiş ve 3809 kez görüntülenmiştir.

 

Gece planlama toplantısı yapıldı

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, gündüz alanda gerçekleştirilen kar kaldırma çalışmalarını yakından takip etmiş, çalışmalarla ilgili gerekli talimatları vermişti. Akşam saatlerinde de Belediye Acil Hizmet Merkezi (BAHMER)’i toplayan Başkan Akın, devam eden çalışmalarla ilgili durum değerlendirmesi yaptı. Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Akın, “Tüm mahallelerimizde ekiplerimiz çalışıyor. Kar kaldırma çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz” dedi.

 

 

Ekipler gece mesaisi yaptı

 

Bartın Belediyesi’nin kent merkezindeki kar kaldırma çalışmaları BAHMER koordinesinde gece boyunca sürdü. Olumsuz hava koşullarının hayatı olumsuz etkilememesi ve ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için gece gündüz ara vermeden çalıştıklarını belirten Başkan Akın, ilk günden itibaren 24 saat esasıyla araçların kontaklarını hiç kapatmadan yol açma ve tuzlama çalışmaları yapıldığını söyledi. Akın, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Yol açma çalışmalarımız ve tuzlama çalışmalarımızın yanı sıra kar kaldırma çalışmalarımızı da halkımız sıkıntı yaşamaması adına tüm mahallelerimizde sabaha kadar sürdürüyoruz. İçinde bulunduğumuz karlı koşullar sona erene kadar kontak kapatmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Çatılarda biriken karlar temizlendi

 

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de çatılarda biriken ve güneşin çıkması ile birlikte eriyerek düşme tehlikesi yaratan çatılardaki kar yığınlarının temizlenmesine yönelik çalışma yaptı. Ekipler kent merkezinde yoğunluğun yaşandığı yerlerde kaldırımlar ile çatılarda oluşan kar yığınlarını temizledi. Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla özellikle kaldırımlarda yayalar için büyük bir tehlike ortadan kaldırılmış oldu.

 

 

Kaldırım ve yollar temizlendi

 

BAHMER koordinesindeki küreme, tuzlama, kumlama ve solüsyon çalışmalarının yanı sıra ekipler, Davut Fırıncıoğlu Caddesi, Bülent Ecevit Caddesi, Hamam Sokağı, Karakaş Caddesi, Şadırvan Caddesi, Kemerköprü ve Yukarı Çarşı mevkiinde kar kaldırma çalışmaları da gerçekleştirdi. Araç yolunda gerçekleştirilen bu çalışmaların yanı sıra ekipler, kar kaldırma çalışmaları kapsamında kaldırımlarda da temizlik yapıldı. 29 ayrı araç ve 3 vardiya halinde çalışan 100 belediye personeli caddeleri araçlar, kaldırımları da yayalar için sorunsuz hale getirmek için var güçleriyle çalıştılar.

 

 

Sanayi de temizlendi

 

Bartın Belediyesi, Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirdiği kar temizliği ile de sanayi esnafının mağduriyet yaşamamasını sağladı. Başkan Akın, “Kar yağışı başladığından bu yana ticari faaliyetlerin aksamaması, sanayi esnafımızın sıkıntı çekmemesi için her gün iş makineleri ile ana arterlerini açık tuttuğumuz Sanayi Sitesi’nde kar kaldırma çalışmalarımızın tamamlanmasıyla ulaşım sorunsuz hale gelmiş oldu” dedi.

 

 

Ana yollardan sonra sıra ara sokaklara geldi

 

Ana arterlerdeki kar kaldırma çalışmalarının tamamlanması sonrasında Belediye ekipleri sıkıntı yaşanan ara sokakların da açılması için çalışma başlattı. Kar yığınlarının yer yer oldukça büyük tepeler oluşturduğu ara sokaklardaki temizlik çalışmalarının ısınan hava sıcaklığı sayesinde kısa sürede karların erimesiyle daha kolay olabileceği değerlendiriliyor. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın kar temizliği BAHMER
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›