Başkent EDAŞ, zorlu mücadeleye dikkat çekti

Bartın ve çevresinde 3 gün boyunca etkili olan kar nedeniyle bazı bölgelerde yaşanan ve yer yer 72 saati bulan elektrik kesintileri nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan Başkent EDAŞ, yazılı bir açıklama yaparak 1,5 metreyi bulan kar altındaki zorlu çalışmalara dikkat çekti.
Bu haber 2021-01-21 20:39:06 eklenmiş ve 1106 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın’da etkili olan yoğun fırtına ve kar yağışıyla birlikte ağaçların elektrik hatlarına devrilmesiyle yaşanan arıza ve kesintilere müdahale için Başkent EDAŞ ekiplerinin -15 derecedeki zorlu mücadelesi devam ediyor. Kar afetiyle mücadele eden ekipler kapanan yollarda ekipmanları araçsız olarak kendi imkânlarıyla taşıyor. Konuya ilişkin olarak kendisine yönelik eleştirilere adeta yanıt niteliğinde yazılı bir açıklama yapan Başkent EDAŞ, şunları kaydetti:

“Bartın’da yoğun fırtınayla beraber etkili olan aşırı kar yağışı ve buzlanma, enerji arzında kesintileri de beraberinde getirdi. Bölgede birçok noktada ortaya çıkan arızalar Başkent EDAŞ ekiplerinin zorlu şartlar altındaki yoğun çalışmaları ile tespit edilip giderilmeye çalışılıyor. Zorlu kış koşullarında ve arazi şartlarında arızalara müdahale etmeye çalışan ekipler araçların erişemediği noktalara ekipmanlarını sırtlayarak taşıdı. Kimi bölgelerde 1,5 metreyi bulan kar kalınlığı altında orman içerisinde elektrik nakil hatlarına ulaşmaya çalışan ekipler çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

 

“Zorlu mesai sonuç veriyor”

 

Başkent EDAŞ kar nedeniyle ulaşımın durma noktasına geldiği geçit vermeyen arazide, 65 arazi aracı ve 140 saha personeli ile çalışmalarını devam ettiriyor. Arıza sebebiyle enerjisiz kalan 850 trafo sayısı 381’e indirilirken arızalara müdahale personelin özverili çalışmalarıyla sürüyor.

Bölgesindeki 7 milyondan fazla nüfusa hizmet vermenin sorumluluğu ile değer katan çalışmalara imza atmaya, uzun vadeli planlarla yatırımlarını hayata geçirmeye devam eden Başkent EDAŞ’ın saha ekipleri, zorlu kış şartları ile mücadele ederken 24 saat aralıksız görevde kalarak, arıza ve kesintilerin giderilmesi adına çalışıyor.”

ETİKETLER : Bartın Başkent EDAŞ kar yağışı elektrik kesintisi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›