Albayrak’tan öğrenci ve velilere seçmeli ders çağrısı

Seçmeli dersler konusunda önemli tavsiyelerde bulunan Diyanet-Sen Bartın Şube Başkanı Sefai Albayrak, çocuklarımızın Kur'an ahlakı ve Peygamber sevgisiyle yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.
Bu haber 2021-01-21 10:44:47 eklenmiş ve 1231 kez görüntülenmiştir.

 

Öğrenci ve velilere de önemli tavsiyelerde bulunan Diyanet-Sen Bartın Şube Başkanı Sefai Albayrak, “Kur'an-ı Kerim”, “Peygamber Efendimizin Hayatı”, “Temel Dini Bilgiler” derslerinin önemine vurgu yaptı. Seçmeli derslerin belirlenme işlemlerinin 4 Ocakta başladığını 22 Ocakta da son bulacağını hatırlatan Diyanet-Sen Bartın Şube Başkanı Sefai Albayrak , “Çocuklarımıza dini değerlerimizi öğretmek, ibadet aşkı ve İslam ahlakının bilinciyle onları yetiştirmek hepimizin en ulvi vazifesidir. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı iyi birer insan, örnek birer Müslüman olarak yetiştirmek hepimizin gayesidir. Bu gayeye hizmet edecek önemli bir hususu hatırlatmak istiyorum. Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersleri ortaokul ve liselerimizde seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Seçmeli derslerin belirlenmesi işlemleri 22 Ocak Cuma günü son bulacaktır. Yavrularımızın bu dersleri tercih etmeleri için gerekli hassasiyeti gösterelim” dedi.

İyi ve faydalı bir neslin yetişmesi için ailelere de tavsiyelerde bulunan Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bugün birçok gencimizin teröre bulaşması, gasp, hırsızlık ve uyuşturucu batağına sürüklenmesi, aile içi dramların baş aktörü olmasının en önemli sebeplerinden biri de dini değerlerimizin onlara öğretilmemesindendir. Dolayısıyla çocuklarımıza doğruyu yanlışı göstermek, Allah korkusunu belleklerine yerleştirmek, yapacakları yanlışlıkların bedelinin ağır olacağını onlara öğretmek hepimiz için vazgeçilmez bir görevdir. Merhum Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş; ‘Ne irfandır veren ahlaka yükseklik, ne vicdandır; Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandır.’

Gelin hep beraber Rabbimizin bizlere emaneti olan çocuklarımızın Allah'ın rızası doğrultusunda yaşayan bir nesil olarak yetişmeleri için bizlere düşen sorumluluğu yerine getirelim. Yarının pişmanlığını yaşamadan, bugünden sevincini paylaşalım.

Allah’ın sözlerini öğrenmek ve anlamak için Kur’anı Kerimi, Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek ve örnek almak için Peygamberimizin Hayatı, Dinimizi en güzel öğrenmek için de Temel Dini Bilgiler Derslerini seçelim.”

ETİKETLER : Bartın Sefai Albayrak Diyanet Sen seçmeli ders
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›