Tunç: “En hızlı büyüyen ülkelerden olacağız”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, Salı günü gerçekleştirilen AK Parti Bartın 7. Olağan Kongresi’nde oluşturulan yeni yönetimin hem Bartın’ı hem de partiyi çok ileriye taşıyacağına olan inancını dile getirdi. Alınan önlemler ve sağlık alt yapısının gücü sayesinde Koronavirüs pandemisinden en az hasarla çıkan ve salgının sona ermesinin ardından en hızlı büyüyen ülkelerin başında Türkiye’nin geleceğini ifade eden Milletvekili Tunç, hem kış hem de pandemiye rağmen hız kesmeyen kamu yatırımlarının, tüm olumsuzluklara rağmen devam eden üretim faaliyetlerinin olumlu etkilerinin yakında görüleceğini savundu. Yeniden İl Başkanlığı’na seçilen Turhan Kalaycı da, çok güçlü bir yönetim listesi ile Bartın’a ve Türkiye’ye hizmet edeceklerini belirtirken, “ustalık dönemi” olarak nitelendirdiği ikinci dönem başkanlığında çok daha hayırlı işlere imza atmak istediğini söyledi.
Bu haber 2021-01-20 21:08:40 eklenmiş ve 3855 kez görüntülenmiştir.

 

Tunç ve Kalaycı’dan EYBEY’e özel açıklamalar

 

Milletvekili Tunç ve delegelerden güven oyu alan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, kongrenin ardından gazetemizi de bünyesinde bulunduran EYBEY Medya Yayımcılık ve Tic. Ltd. Şti.’nin sahibi gazeteci Mustafa Ahmet Oktay’a özel açıklamalarda bulundular. Öncelikle kongrenin herkes için hayırlı olmasını dilerken, katılımcılara da teşekkür eden Tunç, koronavirüs pandemisi nedeniyle devam eden kısıtlamalar ve kar yağışına rağmen katılımın yoğunluğundan memnun olduğunu söyledi. Kongre sonrasında çok güzel bir yönetimin ortaya çıktığını ifade eden Milletvekili Tunç, şunları söyledi:

 

“Partimize ve Bartın’a değer katacaklar”

 

“Yönetim listesine şöyle bir baktığımızda asil ve yedek üyeleri ile birlikte gerçekten mesleklerinde temayüz etmiş, toplumda her şeyleriyle düzgün olan arkadaşlarımız, kardeşlerimizden oluştuğunu görüyorsunuz. Onlar AK Partimize ve Bartın’ımıza çok değer katacaklardır. Hem İl Genel Meclisi aracılığıyla hem Belediyelerimiz aracılığıyla hem de biz Ankara’dan Bartın için bir şeyler yapmaya devam ediyoruz. Bartın gelişmeye müsait. Her alanda çok eserler kazandırdık ilimize. Bu tabi ki AK parti ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde oldu. 2021 için de çok güzel projelerimiz var. Bunları bir an önce hayata geçirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz, hiç durmadan çalışacağız. Çünkü milletimiz bize AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana güvenini sürekli arttırdı. Partimize yönelik engellemeleri her zaman milletimizin desteği ile aştık. Milletimizin önüne konulan sandıklardan AK partimiz hep açık ara birinci çıktı. Milletimizin bu güvenine yayık olmaya çalışacağız.

 

 

“Salgını en az hasarla atlatıyoruz”

 

Milletimiz şundan müsterih olsun; tabi ki pandemi sürecinde bir takım sıkıntılar var. Bu bütün dünyanın yaşadığı sıkıntılar. Ama bilsinler ki, bu pandemi dünyanın çok güçlü ülkelerini bile çok olumsuz etkiliyor. Onların sağlık sistemlerinin kaldıramadığı bir noktada Türkiye, şehir hastaneleriyle ve sağlık altyapısındaki gelişmeler sayesinde bugün salgını en az hasarla atlatan bir ülke konumunda.

 

“Ekonomik destekler sürüyor”

 

Koronavirüs salgını ekonomiyi de çok olumsuz etkiliyor. Çünkü salgında sokağa çıkma yasağı var, sosyal mesafe var. İnsanların harcama alışkanlıkları elbette ki bu salgın nedeniyle değişti. İnsanların önemli bir bölümü sadece temel ihtiyaçlarına yöneldi. Dolayısıyla birçok sektörde mesela okullar kapalı olduğu için servisler çalışmıyor, kantinler kapalı… Bu durum oralardan ekmek yiyen bir sürü insanı olumsuz etkiliyor. Buna benzer sektörlerin sorunlarının çözümü için hükümetimiz de bazı destekler veriyor. Sadece Bartın’da AK Parti hükümetince bugüne kadar 74 milyon TL nakit destekleri, hane bayı destekler, kısa çalışma ödenekleri vererek vatandaşlarımızın bu süreci en az hasarla atlatması için gerekli destekler verildi, verilmeye de devam edecek.

 

 

“Salgın bittiğinde Türkiye çok hızlı büyüyecek”

 

Aşı da geldi, daha da gelmeye devam edecek. Biz daha aşılanmadık ama inşallah sıramız geldiğinde hepimiz ayı olacağız. Ama önce sağlık çalışanlarımız… Bu salgın süreci bittikten sonra ekonomideki o salgının getirdiği durgunluk bir anda açılacak ve burada Türkiye, başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesine göre çok daha hızlı yukarı doğru bir ivme gösterecek. Buna inanıyoruz. Çünkü niye? Geçen dönemin en hızlı büyüyen ülkesi Türkiye oldu salgına rağmen. Bu salgın bittiğinde Türkiye, bunun avantajlarını yaşayacak. Çünkü herkes biliyor, Türkiye’de salgın döneminde de üretim durmadı. Bunun için de ihracatta rekor kırdık. Şimdi belli ürünlerde, mesela yağ gibi fiyat artışları var elbette. Bunlarla ilgili de Ticaret Bakanlığımızın gerekli tedbirleri var. Bu noktadaki çalışmalar sürüyor.

 

“Kamu yatırımları kesilmedi”

 

İnşallah yeni dönemde, yani 2021’in ilk çeyreğinden sonra normalleşme, aşı ile birlikte salgın riskinin tamamen ortadan kalkması, okulların açılması v.s. bütün sektörlerin faaliyete geçmesi ile beraber ekonomik faaliyetler daha da artacak. Bu tabi istihdama da olumlu yansıyacak. Dolayısıyla Türkiye’nin büyümesini de hızlandıracak. Biliyorsunuz, kamu yatırımları durmadı zaten. Bakın kış şartlarına rağmen, karayollarındaki çalışmalar, barajlardaki çalışmalar, üniversite inşaatları, hastane inşaatları hepsi devam ediyor. Dolayısıyla birçok ülkenin kamu yatırımlarını durdurduğu bir dönemde Türkiye dev projelere imza atmaya devam ediyor.

 

“Bartın’da daha da güçlendik”

 

Bartın’ımızda artık yeni binamız ile hizmet veriyoruz. Orası sadece AK partililerin değil tüm Bartınlı hemşehrilerimizin bir evi. Her zaman gelip bir çalımızı içip varsa sıkıntılarını dile getirebilir, çare arayabilirler. Son yaptığımız kongremiz ile AK Parti Bartın’da daha da güçlendi. Bu güç Bartın’a hizmet olarak yansıyacak inşallah.”

 

 

Kalaycı: “2023 hedeflerimize güçlü yönetimle yürüyeceğiz”

 

Oktay daha sonra yeniden İl başkanı seçilen Turhan Kalaycı’ya duygularını sordu. Hem asilleri hem de yedekleri ile çok güçlü bir yönetim listesi oluşturduklarını ve delegelerin teveccühü ile yeni dönem için kendilerine bir kez daha görev verildiğini belirten Kalaycı, “İnşallah hem Bartın’ımıza, hem ülkemize hem de Partimize hayırlı uğurlu olur. Allah nasip ederse 2023 hedeflerimize doğru güçlü yönetimimiz ile birlikte yürüyeceğiz” dedi.

 

Başkan çaya bekliyor!

 

Bartın için yola çıktıklarını ve gece gündüz demeden ilimiz için çalıştıklarını ifade eden İl Başkanı Kalaycı, “ustalık dönemi” olarak nitelendirdiği bundan sonraki görev süresinde hem partisine hem de Bartınlılara ve Türkiye’ye daha faydalı olabilmek için çalışacağının sözünü verdi. Kalaycı, “Biliyorsunuz artık yeni bir parti binamız var. Ben buradan sizlerin vasıtasıyla sıcak bir ortam bulacakları AK Parti İl Başkanlığı binamıza tüm Bartınlı hemşehrilerimizi davet ediyorum. Gelsinler bir bardak çayımızı içsinler, sohbet edelim, birbirimizi daha iyi tanıyalım” derken de sadece AK Partilileri değil tüm Bartınlı hemşehrilerini yeni parti binasına beklediklerini söyledi. 

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç Turhan Kalaycı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›