Ekipler kar temizliği yapıyor

Bartın’ı yaklaşık olarak 4 gündür esir alan kar yağışı, dün sabah saatlerinde kesilince Bartın belediyesi ekipleri kaldırım ve yollardaki kar temizliği işlemine hız verdi. Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER) koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalarda 100 personel 29 araçla 3 vardiya halinde vatandaşların mağduriyetinin bir an önce giderilmesi ve yolların temizlenmesi için çaba harcıyor.
Bu haber 2021-01-20 20:59:17 eklenmiş ve 1519 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediyesi, yoğun kar yağışının ardından ana arterlerde kar kaldırma çalışmalarına başladı. BAHMER koordinesinde kar yağışının getirdiği olumsuzlukları gidermek için çalışmalarını sürdüren ekipler küreme, tuzlama, kumlama ve solüsyon çalışmalarının yanı sıra ana arterlerde kar kaldırma çalışmalarına da başladı.

 

 

Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Ülke genelinde olduğu gibi şehrimizde de şiddetli kar yağışı etkili oldu. Kar yağışının başladığı andan itibaren mücadeleye başlayan ekiplerimiz mesai kavramı olmadan aralıksız çalışarak hastane yolları öncelikli olmak üzere ana arterleri açık tutmak için yoğun çaba sarf etti.

 

 

Ekiplerimiz şuan için küreme, tuzlama, kumlama ve solüsyon çalışmalarının yanı sıra kar kaldırma çalışmasına başladı. 29 ayrı araçla ve 3 vardiya çalışan 100 kişilik ekibimiz ana arterleri açtılar. Şimdi ise ara yollara giriyoruz. Ana yolların ardından ara yollarımızı da ulaşıma açacağız. Bu çalışmaların yanı sıra kaldırımlarda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

 

Kar kaldırma çalışmaları kapsamında da ilk olarak Bülent Ecevit Caddesi, Hükümet Caddesi ve etrafındaki sokaklarımızda kar kaldırma çalışması yaptık. Kemerköprü, Hamam Sokağı ve Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde kar kaldırma çalışmaları sürdürülecek. Çalışmalar sırasında anlayış gösteren vatandaşlarımıza ve gayretli çalışmalarından dolayı tüm ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın kar temizliği
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›