Ertelenen AK Parti İl Kongresi 19 Ocak’ta

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisindeki vaka sayısının hızla artması üzerine ertelenen AK Parti’deki kongre süreci 13 Ocak’tan itibaren kaldığı yerden devam edecek. Bu çerçevede Bartın AK Parti İl Başkanlığı’nın kongresi de 19 Ocak Salı günü yapılacak. 3 yıldır AK Parti Bartın İl Başkanı olarak görev yapan Turhan Kalaycı da, geride kalan hizmet süresini değerlendirirken Başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı. Kongrelerin AK Parti’de her zaman bir bayrak yarışı olarak görüldüğünü ve adeta bir şenlik havasında gerçekleştirildiğini belirten Kalaycı, “Biz göreve talip olmayız. Görev bize tevdi edilir. Biz de aynen uyarız” dedi.
Bu haber 2021-01-08 14:52:46 eklenmiş ve 1876 kez görüntülenmiştir.

 

 

TOLGA AKINER

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, 13 Ocak 2020 itibariyle ülke genelinde pandemi nedeniyle ertelenen kongre sürecine yeniden start vermesi ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Kalaycı’nın teşkilata kazandırdığı yeni İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen açıklamada Kalaycı’ya İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başta olmak üzere AK Parti Merkez İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve AK Partili İl Genel Meclisi Üyeleri ve bazı partililer eşlik etti.

Sözlerine 2021 yılının zorlu pandemi süreci ile geride kalan yılı unutturması temennisinde bulunarak başlayan Kalaycı, özetle şunları söyledi:

 

 

“2020 kabul gibi bir yıl oldu”

 

“Öncelikle 2021 yılının ülkemize ve Bartın’ımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Sağlık getirmesini temenni ediyorum. 2020 yılı kabus gibi bir yıl oldu ve gerçekten dünya bir illetle boğuştu. Bu boğuşma esnasında Türkiye’miz Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde büyük bir başarı gösterdi. Allah’a hamd olsun dünyanın en güçlü devletleri bu illetin altında kalırken Türkiye gerçekten başarılı bir duruş sergiledi.  

 

Erkan Kalender kongre için gelecek

 

Buraya toplanmamızın sebebi 13 Ocak itibariyle Türkiye’deki kongrelerimizi tekrar başlaması. Uzun süreden beri pandemi dolayısıyla bu kongreler ertelenmişti. İnşallah Bartın’daki kongremiz 19 Ocak Salı günü itibariyle başlayacak. Saat 12.30 kongremizin başlama saati. Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız. Tabi aynı zamanda 11.30’da da Genel Başkan Yardımcımız, Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’in katılımıyla hem parti binamızın açılışını yapacağız hem de kongremizi gerçekleştireceğiz. Bugünden itibaren yönetim kurulu için listelerimizi oluşturmaya başlayacağız ve Genel Merkezimizle istişare ettikten sonra da bu listeyle inşallah kongreye gideceğiz.  

AK Parti kongreleri bir bayrak yarışıdır. Bir şölen, hasret giderdiğimiz, kardeşçe kucaklaştığımız anlardır. Bu nedenle bizim kongrelerimiz, diğer partilerden çok farklı geçiyoruz. Biz bu bayrağı en yükseklere kim taşır onun meselesindeyiz. Asla mevki, makam diye bir mevzumuz, bir bahsimiz yoktur.

 

 

Başkanlığı dönemindeki seçim sonuçlarını değerlendirdi

 

27 Eylül 2017’de Genel Merkezimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın direk tensipleriyle göreve biz atandık. 23 Aralık 2017’de de Sayın Başkanımız Binali Yıldırım’ın katılımıyla da kongremizi gerçekleştirmiştik. Bundan sonra hemen 24 Haziran’da bir genel seçim oldu. Bu genel seçimde de 2 milletvekilini çok az bir farkla kaçırdık. Millet İttifak’ın küçük bir partimiz olmamış olsaydı Bartın’da 2-0 yapmıştır. 31 Mart’ta da yerel seçimleri gerçekleştirdik.

 

“Çoğunluk bizde…”

 

Yerel seçimde de AK Parti tarihinin en yüksek oyunu aldık. 148 farkla bu seçimi kaybettik. Belediye Meclisinde 12 tane Belediye Meclis Üyemiz var. Çoğunluk bizde...

İl Genel Meclisinde de yine tarihinin en büyük oylarından birini aldık. 8 İl Genel Meclis Üyesi ile burada da çoğunluk bizde. CHP’den istifa edip ‘Hizmetin adresi AK Partidir’ diyerek partimize katılan Nurdanur Hanım da daha güzel hizmetler yapmak için aramıza katıldı. Bizde kendisine yardımcı olacağız.”

 

 

“Aklım çıkmış, dizlerimin bağı çözülmüştü”

 

7 yıldan beri bir özlemim vardı. İl Başkanlığımız misyonuyla, vizyonuyla, perspektifiyle yakışmayan bir binada duruyordu. Sayın Cumhurbaşkanımız yerel seçimde buraya mitinge geldiği zaman ‘Parti binasına da geçelim’ diyecek diye aklım çıkmış, dizlerimin bağı çözülmüştü. Ön hazırlık yaptık ama o binamızda ne kadar ön hazırlık yapsanız Sayın Cumhurbaşkanımızın o binaya çıktığında bana sadece bakması yeterliydi. Allah’a hamd olsun partimize yakışır bir binada bundan sonraki misafirlerimizi ağırlayacağız. Bölgemizde tek bir binadır. Başka bir partide yok. Biz büyük bir aileyiz. Büyük bir aileye bundan daha da güzel binalar yakışır. Tabi bu mekanlar bizleri asla halkımızdan geri koymayacak burada daha güzel hizmet vermek için bu mekanları yaptık. İnşallah Bartın’a gelen ister AK Partili olsun ister olmasın her bir kardeşimizi partimize çay içmeye davet ediyoruz.

 

“Bartın’a hizmet için elimizden geleni yapacağız”

 

Tabi yerel seçimden sonra bizim hızlı bir şekilde kongreye gitmemiz gerekiyordu. Bir erteleme oldu. Sonunda da pandemi başlayınca maalesef süreç çok uzadı. Bununla ilgili bir sürü spekülatif haberler yapıldı. Arkadaşlar, biz göreve talip olmayız. Görev bize tevdi edilir, biz de buna aynen uyarız. Bu haberleri yapan arkadaşlarımızı Rabbime havale ediyorum. Bizler işimize bakaca, eserlerimizle, hizmetlerimizle ön plana çıkacağız. AK Parti ailesi burada. Bizler birlik ve beraberlik içinde Bartın’a hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız. Bu hizmet yarışında engellemeler olsa da yapacağız, olmasa da yapacağız. Biz hizmetimize devam edeceğiz.

 

“Bizde küskünlük, darılma yok”

 

Benim bildiğim şu anda başka bir aday yok. Biz birlik ve beraberlik içinde kongremizi gerçekleştireceğiz. AK Parti içinde asla dargınlığa, küskünlüğe izin vermeden hem yönetim listesi çalışmamızı hem de basında sözü edilen arkadaşlarla istişaremizi yaparak yolumuza devam edeceğiz. Biz de küskünlük yok, darılmak yok. Bizde sadece bu bayrağı en iyi şekilde ben nasıl taşırım ya da arkadaşımız nasıl taşır davası olur. Yoksa herhangi bir küskünlüğümüz yok. Parti büyüklerimizle istişareyle birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam edeceğiz.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Turhan Kalaycı kongre seçim
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›