Bartın TSO ve Halkbank'tan KOBİ'leri rahatlatacak anlaşma

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Halkbank Bartın Şubesi arasında KOBİ'leri rahatlatacak "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" protokolü imzalandı. Bartın TSO Başkanı Halil Balık, Kocaeli Bölge Müdürü Okan Saraç ve Bartın Halkbank Şube Müdürü Erol Demirel'in imzaladığı protokol kapsamında, Bartın TSO üyesi işletmelere Paraf Kredi Kartı ile aldıkları ürün için 1,5 yıla yayılan esnek vade imkânı sunulurken, satıcı işletmeler de Halkbank garantisi ile tahsilat sorunu yaşamayacak.
Bu haber 2021-01-08 14:51:43 eklenmiş ve 1754 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın TSO Başkanı Balık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank tarafından  "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması"nın hayata geçirildiğini söyledi. Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkânıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan 1,5 milyon işletmenin yararlanabileceğini belirten Balık, imzalanan protokolün oda üyeleri için nefes alacağı ve önemli avantajlardan faydalanacakları bir adım olduğunu dile getirdi. Balık, Halkbank Paraf Ticari Kredi Kartı sayesinde esnafın vadeli mal alım satımı ve çek senet gibi işlemlerinde yaşadığı problemlerin sona ereceğini kaydetti. Başkan Balık, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

Alıcının da satıcının da nakit akışını rahatlatacak


“Attığımız bu imza ile çek-senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan, güven içinde ürünlerimizin satışını yapabileceğiz. Sattığımız mal bedelini, tahsilat riski taşımadan, Halkbank garantisiyle, peşin ya da taksitli alacağız. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Paraf ticari kredi kartı ile malını alacak ve ödemesini 1,5 yıla yayabilecek. Hem alıcının hem de satıcının nakit akışını rahatlatacak olan anlaşma Bartın TSO üyelerine başka indirim ve avantajlarda sunacak.”

Bartın TSO Başkanı Halil Balık, oda üyelerini bu imkandan faydalanmaya davet ederken, “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması”nı hayata geçiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ve Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan'a teşekkür ederim” dedi. 

ETİKETLER : Bartın Bartın TSO Halkbank KOBİ Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması Halil Balık
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›