Denetim Komisyonu üyeleri belirlendi

İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı olağan toplantısının dördüncü oturumunda Denetim Komisyonu için üye seçimi gerçekleştirildi. Yapılan oylama neticesinde Denetim Komisyonu; Atnen Aydoğan, Bekir Karabacak, Ayhan Özçelik, Ali Eyüp Ustaoğlu ve Abdullah Kaleli’den oluştu.
Bu haber 2021-01-08 14:38:12 eklenmiş ve 1651 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun,  başkanlığında 5 gündem maddesi ile başlayan Ocak ayı toplantısında Denetim Komisyonu’na üye seçilmesi ile ilgili gündem maddesi de görüşüldü. Sözkonusu madde ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Dursun, 5302 sayılı Özel İdare Kanunu’nun 17.maddesi gereğince  “İl genel meclisi her yıl ocak ayında yapılacak olan toplantısında il özel idaresinin bir önceki yıla ilişkin gelir ve giderleri ile ilgili hesap ve işlemlerinin denetimi için kendi üyeleri arasından gizli oyla üye sayısı 3’ten az 5’ten fazla olmamak üzere bir denetim komisyonu oluşturur” hükmünü anımsattı. Daha sonra söz konusu madde gereğince 5 kişilik Denetim Komisyonu için Meclis’te gizli oylama yapıldı.

 

 

Oy birliğiyle seçildiler

 

İl Genel Başkanı Kenan Dursun, oylama sonucunda Atnen Aydoğan, Bekir Karabacak, Ayhan Özçelik, Ali Eyüp Ustaoğlu ve Abdullah Kaleli’nin Denetim Komisyonu’na seçildiklerini söyledi ve kutladı. Dursun, “Oy birliği ile sonuçlanan seçim için tüm Meclis üyelerine şahsım ve komisyon üyelerimiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Başkan ayrıca Meclis toplantılarının tamamlanmasının ardından komisyon çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirten Dursun, Ocak ayının diğer aylardan farklı olarak Meclis üyelerinin hem İhtisas Komisyonları’nda hem de seçilen üyelerin Denetim Komisyonları’nda görev alacak olmalarından dolayı görevlerinin ve sorumluluklarının bir kat daha arttığını anımsattı. Yapılacak tüm çalışmalarda Meclis üyelerine başarılar ve kolaylıklar dileyen Dursun, “Bu vesileyle Ocak ayı toplantılarına önemli ölçüde katkı sağlayan Meclis üyelerimize teşekkür ediyor ve alınan tüm kararların Bartın’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Özel İdaresi Bartın İl Genel Meclisi Kenan Dursun
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›